„Musím říct, že jsem už zažila zhruba deset svateb, ale ta v Ořechově byla jednoznačně nejlepší. Proč? Právě kvůli možnostem, které majitelé zámku svatebčanům nabídli. Program byl neuvěřitelně bohatý, a přestože jsme tam strávili asi deset hodin, ani minutu jsem se nenudila," netají své nadšení žena, která na zámku „svědčila" při obřadu svému kamarádovi z dětství. Bez váhání tvrdí, že pokud její aktuální partnerství má mít radostnou tečku v podobě svatby, uskuteční se právě na zámku Ořechov.Zámek Ořechov

Zámecká paní, Jana Alagiová tvrdí, že je schopná připravit svatbu kompletně „na klíč", podle přání zákazníků.

„Spolupracujeme se salonem, který svatebním párům nabídne vhodné šaty. Připravíme květinovou výzdobu, pohoštění, raut a kompletně vše, co ke svatbě patří. Lidé se mohou nechat oddat přímo u nás, přímo na zámku máme krásnou kapli. Oddací obřad se ale může konat třeba u barokní kašny na nádvoří nebo některém ze slavnostně vyzdobených salonků. Pro novomanžele nabízíme i romantické ubytování na zámku," upřesňuje Jana Alagiová.

Provozovatelé zámku připraví podle přání i „živou" nebo reprodukovanou hudbu, dýdžeje, fotografa, kameramana, grilování selátek, ale třeba také svatební holubičky a nejrůznější svatební rituály. K dispozici je také bazén, zámecké sklepení s pohoštěním anebo možnost vyzkoušet si lukostřelbu v lesíku u zámku.

„Kromě svatebčanů využívají zámek rádi i podnikatelé, zástupci firem a nejrůznějších organizací. Zámek se stále častěji stává místem nejrůznějších přednášek a seminářů, výstav, firemních večírků a setkání odborníků. Zrovna před nedávnem jsme například hostili seminář lékařů. Pro veškeré akce máme k dispozici technické vybavení, aparaturu, promítačky a vše co tyto akce vyžadují," podotkla Jana Alagiová.

A v čem je pořádání svateb a jiných akcí na zámku mimořádné?

„Především širokou škálou nabídky. Díky tomu, že máme k dispozici rozsáhlé venkovní i vnitřní prostory, můžeme pořádat akce zhruba až pro sto lidí najednou. Zámek a okolí nabízí nepřeberné množství možností. Pokud chtějí hosté relaxovat, mohou využít i saunu, bazén, posilovnu a další vybavení zámku," podotkla Jana Alagiová s tím, že bližší informace si může každý zájemce najít na internetových stránkách www.zamekorechov.cz.

Zámek Ořechov je také partnerem soutěže regionálního Deníku, v němž soutěží svatební páry.

Autorka: JINDRA PECHOVÁ