Informace, kterou zveřejnily celostátní deníky i některé internetové servery, zaměstnance podniku překvapila.

„Nechtějte po nás, abychom se k tomu vyjadřovali. Je to příliš ošemetná věc, do které my stejně nevidíme,“ uvedl jeden z pracovníků, jenž z pochopitelných důvodů nechtěl prozradit své jméno.

Spekulacemi o možném propojení Viktora Labského s mafií bylo zaskočeno i vedení vsetínského městského úřadu. „Přiznám se, že tato zpráva se ke mně zatím nedostala, takže se k ní ani nemůžu vyjádřit,“ sdělila starostka Vsetína Květoslava Othová.

Sám Viktor Labský pro Deník uvedl, že se s Korpljakovem za tři roky, kdy spolu působili ve společnosti MČS, viděl maximálně třikrát.

Zbrojovka ZVI, kterou Labský řídí, dodává české armádě strategickou výzbroj. Do jejího výrobního sortimentu patří například i letecký kanón pro bitevníky L 159.

Viktor Labský má z titulu své funkce přístup k utajovaným informacím o těchto zbraních, což se kvůli známosti s Korpljakovem nelíbí českým tajným službám.

Podobné vazby považuje za bezpečnostní riziko i bývalý šéf zahraniční rozvědky Karel Randák.

Na adresu Korpljakova totiž pro deník Mladá fronta Dnes uvedl: „Šéfoval velmi agresivní skupině s pestrou zločineckou minulostí… Klidili se před nimi i tvrdí Dagestánci,“ uvedl Randák.

Zda se o případ zajímala i vsetínská policie, se včera nepodařilo zjistit. „Je to dost závažné téma. Momentálně se k této informaci vyjadřovat nebudeme,“ uvedla tisková mluvčí vsetínských policistů Ludmila Brousilová.

zpravodajové Deníku