„Objednávky přijímáme do konce listopadu, pak už jen pečeme, protože zájem je opravdu vysoký,“ konstatovala cukrářka Pavla Doležalová z Hulína.
Počet lidí, kteří přípravu vánočních pamlsků svěří do rukou odborníků, se rok od roku zvyšuje.

„Nejvíce zákazníků je ze strany mladých zaměstnaných lidí, kteří nemají před svátky čas na pečení. Ale přibývá také důchodců, kteří si cukroví kupují, protože stát u plotny několik hodin je pro ně už náročné,“ zdůvodnila cukrářka Františka Kysučanová z Hutiska­Solance na Vsetínsku. Podle ní se preference zákazníků mění, loni byl prý větší zájem o suché cukroví, letos naopak o malé krémové zákusky. „Kilo trvanlivého cukroví, jako jsou rohlíčky, pracky, linecké a třené tyčinky, stojí dvě stě korun, zákusky pak dvě stě padesát,“ upřesnila Kysucká.

Oblibu rolád a krémových výrobků potvrzují i další cukráři. „Výroba zákusků je složitější, proto si je zákazníci často kupují. Velký zájem je o minizákusky, za ty nakupující zaplatí pět až deset korun za kus,“ informovala Doležalová z Hulína.

Do cenové hladiny se muselo promítnout letošní zdražování surovin. „Vstupy jsou velmi drahé. I cena za cukroví se zvýšila, zhruba o padesát korun na kilo,“ sdělila Kysucká. Podle ní je nemožné jít radikálně s cenou nahoru, výrobky by pak nešly na odbyt. „Proto jsem byla nucena sáhnout k jinému opatření, tedy omezit počet pracovních sil,“ uvádí Kysucká.

Pro výrobce není tato situace příznivá. „Je možné, že to některé lidi ovlivní a budou zkoušet péct pouze doma. Na druhou stranu se zdražilo všechno – vajíčka, mouka, cukr, tuky, takže sami uvidí, že výrobou doma neušetří tak, jak by si představovali,“ mínila Doležalová. Vánoční cukroví si mohou zakoupit i lidé vyznávající zdravý životní styl. „Zákazníci si u nás mohou objednat speciální výrobky, které jsou vhodné například pro diabetiky nebo pro osoby na dietě. Cukr je v nich nahrazen rýžovým nebo javorovým sirupem, místo obyčejného mléka je použito ovesné,“ řekla prodavačka zlínské prodejny zdravé výživy Alma natur Eva Sedlářová. Kilogram těchto pamlsků stojí 380 korun.

K Vánocům patří také zdobené perníčky. „Chodí stále více lidí. Kupují si je rodiny i firmy jako dekoraci na stromeček, jako dárky i na sváteční stůl,“ řekla perníkářka Marcela Zakopalová ze Zlína. Podle ní je zbytečné péci výrobky dopředu. „Čekám, s jakou představou přijde klient,“ poznamenala.
Cena jednoho perníčku se pohybuje od osmi korun za kus. „Stejně velké výrobky však mohou být různě drahé. Cenová hladina se odvíjí od složitosti zdobení. Někdo chce kontury, jiný tečky, takže záleží na tom, kolikrát vezmu perníček do ruky,“ vysvětlila Zakopalová.

V předvánočním čase lidé především na Valašsku více nakupují frgály. „V prosinci očekáváme jako každoročně nárůst zakázek o sto procent oproti listopadu,“ odhadovala majitelka valašskomeziříčského Cyrilova pekařství Věra Kundrátová.

Objednávky pekařství přijímá i poslední adventní týden. Největší zájem je tradičně o makové, tvarohové a hruškové koláče, jeden stojí šedesát korun. „Budeme však muset zdražit. Zřejmě o pět korun na jeden kus,“ uvedla Kundrátová.