„Na úvod seznámil ředitel zlínského úřadu práce Zdeněk Semerád účastníky s cílem jednání, kterým byla vzájemná výměna informací o situaci na trhu práce a hledání způsobu jak problémy, se kterými se potýká, řešit,“ uvedla mluvčí úřadu Miriam Majdyšová.

„Jednalo se především o růstu nezaměstnanosti a úbytku volných pracovních míst v důsledku finanční krize,“ upřesnila Majdyšová.

Součástí schůzky byl i vyvoj v jednotlivých zlínských firmách.

„Jejich zástupci se shodli na tom, že bude zřejmě nutné počítat s omezením množství zaměstnanců,“ řekla mluvčí.

Podle ní se řešily také problémy malých podnikatelů a živnostníků, kteří jsou v důsledku ekonomického vývoje na trhu práce značně ohroženi.

„Shodli jsme se na tom, že nezaměstnanost nadále poroste a přinese s sebou další komplikace. K žádnému konkrétním řešení jsme však nedospěli,“ sdělila Majdyšová.

Zlínský úřad práce by podle ní měl připravit obdobné jednání i na druhé čtvrtletí tohoto roku.

Setkání se zúčastnil kromě senátorky Aleny Gajdůškové poslanec Zdeněk Škromach, zástupce krajského úřadu Josef Slovák i několik starostů a představitelů obcí.

Pozváni byli také zástupci významnějších zaměstnavatelů, například Barumu Continental, zlínského Mitasu nebo Zálesí Luhačovice. Nechyběli ani odboráři a zástupce svazu podnikatelů.