VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Univerzita Tomáše Bati zahájila spolupráci s wellness hotelem Augustiniánský Dům

Region - Koleje a menza Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) navazuje úzkou spolupráci s hotelem Augustiniánský dům v Luhačovicích.

30.9.2012
SDÍLEJ:

Ochutnat kuchyni do Augustiniánského domu přijel i Tomio Okamura.Foto: DENÍK/archiv

V pondělí 24. 9. 2012 navštívil menzu UTB šéfkuchař Augustiniánského Domu Peter Babol', který zde zahájil dlouhodobý projekt, jehož cílem je zvýšení kvality jídel v menze. Svou prezentaci doplnil ukázkou přípravy zvěřinových pokrmů přímo před zraky studentů. Akce probíhala v restauraci Univerzitního centra, kde mohli přítomní studenti ochutnat speciality z rukou známého luhačovického šéfkuchaře.

Ing. Miroslav Procházka, ředitel Kolejí a menzy UTB, se ke spolupráci vyjadřuje: „Augustiniánský dům jsme oslovili krátce po mém příchodu do funkce ředitele s motivem zvýšit kvalitu podávaných jídel a také zintenzivnit vzdělání našeho kuchařského týmu. Pomyslným patronem spolupráce je šéfkuchař Peter Babol', který sbíral své zkušenosti ve špičkových hotelech v zahraničí i v ČR, např. v Hotelu Don Giovanni nebo Sheraton. Nyní bude kontinuálně vzdělávat zaměstnance menzy a předávat jim své zkušenosti. Při zachování cen totiž chceme při dlouhodobém rozvoji zvýšit kvalitu jídel v menze."

Šéfkuchař Peter Babol' řekl: „Spolupráce s menzou UTB bude probíhat následovně: Chystáme školení zaměstnanců, budu je učit, jak správně používat suroviny. Jde o celkovou změnu mentality kuchařů i strávníků tak, aby pochopili, že kvalita je investice do zdraví. Proto je zde koncept čtyř jídel za měsíc, které navrhnu, doporučím a budu je garantovat. Budou to jednoduchá dobrá jídla. Nejde o zvyšování ceny, ale kvality pokrmů. Pokud uvidíme zpětný impuls od studentů, bude to výborná motivace pro nás všechny a skvělý výhled do budoucna."

Roman Taťák, PR&Sales manažer hotelu Augustiniánský Dům, nový projekt doprovází těmito slovy: „Cílem spolupráce UTB a hotelu Augustiniánský Dům je zvýšit kvalitu podávaných pokrmů v univerzitní menze, upozornit na výjimečnost obou partnerů a motivovat jak studenty, tak zaměstnance univerzity k pravidelným návštěvám menzy."

„Jsem opravdu velice rád za započatou spolupráci a věřím v její rozvoj do budoucna. Těší mě, že se mi podařilo nastartovat jednu z mých vizí," Shrnuje na závěr Ing. Procházka.

Koleje a menza UTB jsou hlavním iniciátorem projektu. Jednou z nových vizí je propagace zdravého životního stylu a kvalitního stravování studentů a zaměstnanců. Do projektu jsou zainteresovány i studentky Fakulty multimediálních komunikací Anežka Adamíková a Kateřina Černá.

Kontakt: Ing. Miroslav Procházka, tel.: 725 532 651, e-mail: prochazka@kmz.utb.cz

Autor: Redakce

30.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby 2017 v Olomouckém kraji podrobně v pondělním tištěném Deníku

NEPŘEHLÉDNĚTE: Výsledky voleb ze všech obcí v našem okrese

V pořadí již čtvrtý Oktoberfest se tentokrát konal v prostorech Jarošovského pivovaru.

Čtvrtý Oktoberfest představil jarošovskou šestnáctku a IPU

Co říkáte na výsledky voleb? Hlasujte

ANKETA / Slavíte, nebo zapíjíte děsivou realitu? Jak vás potěšily, či zklamaly výsledky voleb do Poslanecké sněmovny? Hlasujte v naší anketě.

V Chřibech se srazila dvě auta s traktorem

FOTOGALERIE / Jeden zablokovaný jízdní pruh, zdemolovaný Citroen, poškozená škodovka a traktor. Následky ze sobotní dopravní nehody na silnice E50 v blízkosti motorestu Samota procházející vrchovinou Chřibů nejvíce pocítili dva zraněný muži a jedna dívka.

Po patnácti letech končí v Poslanecké sněmovně Antonín Seďa

ANKETA / Propast České strany sociální demokracie (ČSSD), která v letošních volbách do poslanecké sněmovny získala pouze něco málo přes sedm procent hlasů, odneslo několik stálic české politické reprezentace. Jednou z nich byl od roku 2002 také sedmapadesátiletý Antonín Seďa.

Stanislav Blaha: Starostou budu minimálně do komunálních voleb

ROZHOVOR / VIDEO / FOTOGALERIE / Poslanecký mandát hned při své první kandidatuře do Poslanecké sněmovny získal lídr Občanské demokratické strany (ODS) ve Zlínském kraji a také starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení