Aby podnik na finance dosáhl, musí se zapojit do projektu Vzdělávejte se!, který má pomoci podnikatelům překonat nedostatek zakázek.

„Zaměstnavatel najde svým pracovníkům vhodný kurz, předloží návrh školení příslušnému úřadu práce, jež má administraci projektu na starosti, a komise rozhodne, zda jsou náklady na něj přiměřené,“ vysvětlil princip ředitel zlínského úřadu práce Zdeněk Semerád. Podnik však musí zároveň prokázat, že nemá pro své zaměstnance práci a současně doložit potvrzení o bezdlužnosti vůči státu.

Pokud firmy uspějí, zvolené pracovní kurzy pokryjí peníze z programu, stejně jako stoprocentní mzdu pracovníka.

Podle Semeráda je zatím zájem o peníze na školení zaměstnanců ze strany podnikatelů v regionu velký. „Od konce července už máme celkem 18 žádostí od sedmi podniků,“ doplnil Semerád. Na druhou fázi bylo pro podniky na Zlínsku totiž vyčleněno z Evropského sociálního fondu a ze státního rozpočtu šestnáct milionů tři sta tisíc korun.

Podle ředitele zlínského úřadu práce druhá etapa navazuje na úspěšnou první fázi, která běžela v měsíci květnu. O vzdělávací kurzy firmy na Zlínsku projevily obrovský zájem.

„Schválili jsme pětapadesát žádostí od třiadvaceti zaměstnavatelů, vyčerpali jsme téměř celých 12 milionů, které byly pro okres Zlín určeny. Vzdělání si na jaře rozšířilo přes tři tisíce pracovníků v regionu, což je oproti jiným okresům v kraji velké číslo. Velmi nás to těší,“ dodal Semerád. A doplnil, že forma školení byla různá, od počítačových lekcí, přes svářečské a manažerské kurzy až třeba po možnost získání řidičského oprávnění různých skupin.

Jedinečné příležitosti zlepšit kvalifikaci svých zaměstnanců využila na jaře i firma Zálesí Luhačovice. „Projekt se nám líbil, v době krize nám to určitě pomohlo. Školení se zúčastnilo devětapadesát lidí z našeho podniku, všichni byli spokojeni. V současné době již připravujeme žádosti do programu ve jeho druhé etapě,“ sdělila personalistka Miroslava Drndová.

Vzdělávací projekt přivítalo rovněž vedení i zaměstnanci podniku Kovárna Viva ve Zlíně. „Po odborných kurzech jsme vždy rozdávali zaměstnancům dotazníky, a jejich hodnocení bylo kladné,“ sdělila personalistka podniku Blanka Huťková a dodala, že se zapojilo více než sto lidí ve firmě. Do druhé fáze se však přihlásit nehodlají. „Získali jsme peníze do jiného evropského projektu na školení zaměstnanců, který startuje od podzimu,“ doplnila Huťková.

O příspěvek na vzdělání je třeba žádat na příslušném úřadu práce s využitím formuláře dostupného na webu Ministerstva práce a sociálních věcí.

Hana Trčková