Ne všichni to ale zvládnou. „Vlastnila jsem prodejnu už nošených oděvů, ale neobstála jsem v konkurenci. Nebyla to jen tržiště, kde prodávají oblečení podobných cen a nové, ale také velkoobchody se sítěmi v celé republice,“ říká bývalá podnikatelka Hana Čagánková z Uherského Hradiště.
Stejným problémům dnes čelí i jiní. „Doba, kdy lidé hojně navštěvovali tyto obchody, už pomalu odchází. Často nakupují zboží na tržištích,“ říká Jana Dvořáková, majitelka dětského výběrového second handu v Kroměříži a ve Zlíně. Oslovit zákazníka může vidina opravdové kvality a výjimečnosti. Proto dnes často second handy nabízejí zboží z dovozu, hlavně z Německa a Anglie. „Tady nabízíme značku, nejen samotné oblečení. Dnes je situace jiná v tom, že se udrží ty luxusnější second handy. Nakoupíte levně a kvalitně. Často tady vyberete opravdu fajnové kousky,“ dodává Dvořáková.
„Nakupuji v takových prodejnách pravidelně, už jsem si pár hezkých věcí odnesla. Naposled jsem koupila značkové triko a dvě košile, dohromady za sto padesát korun, to se přece vyplatí,“ popisuje svou zkušenost třiadvacetiletá Jana Válková z Uherského Ostrohu.
„Běžně tam nenakupuji, ale není špatné občas nakouknout. Koupil jsem si například značkové rifle za padesát korun místo montérek na zahradu,“ říká Karel Nášel ze Vsetína.