Zadání bylo: Jak vařily naše babičky tak trošku v moderní úpravě. „Naše menu mělo šest chodů. Připravili jsme asi 1500 porcí. Jako předkrm jsme podávali grilované krevety a mezi hosty byla velmi žádaná naše polévka kulajda s hříbky," prozradil provozní restaurace La Brusla Ladislav Soviš.

Nejlépe ze šesti přihlášených restaurací pak připravili soutěžní jídlo, jež bylo hodně bohaté. Porota ocenila jako nejlepší ze všech vepřovou roládu s pyré z červeného zelí a bramborovokopřivovou kroketou a chipsem z batátů. První místo si do Hradiště odvezli kuchaři i za dezert ze zeleného čaje matcha.

„Festival navštívilo na dva a půl tisíce lidí, kteří se velmi zajímali o postup, přípravu a vůbec vše okolo našeho menu, kterým jsme se prezentovali," uvedl Ladislav Soviš s tím, že si toto degustační menu mohou zájemci u nich objednat.

Pro celou restauraci to byla podle slov provozního zajímavá zkušenost, ale bylo to náročné. „Šlo nám o získání zkušeností, ale dá se říci, že to byla i zajímavá reklama. Lidé se nás ptali, kde v Hradišti sídlíme," pousmál se Ladislav Soviš.