Společnost z Hulína dodává městský a dětský mobiliář do řady zemí Evropy
Firmu, která se svým způsobem podílí na vzhledu měst a obcí, představila ředitelka společnosti Kateřina Jandová.
„Na trhu působíme patnáct let. Naším hlavním výrobním programem je dětský a městský mobiliář pro města a obce. To znamená prvky, jako jsou lavičky, odpadkové koše, stojany na kola, autobusové zastávky, květináče a pítka, fontány, přístřešky při výstupech z metra. Pak vyrábíme sortiment pro volný čas dětí,“ vyjmenovala Jandová.
Komponenty pro hřiště či veřejné prostory společnost z Hulína vyrábí výhradně v Česku. Firma Karim však dodala své výrobky už i na Slovensko, do Maďarska, Německa a Itálie.
„V současné době se snažíme uplatnit na trhu v Rusku, v Bulharsku a chystáme se do Ukrajiny. Součásti výrobků ale nakupujeme po celé Evropě,“ uvedla ředitelka společnosti Karim.
Právě materiály, ze kterých jsou prvky vyrobeny, jsou podle Kateřiny Jandové nejdůležitější.
„Chceme dát klientům to nejlepší, proto například nenakupujeme v Číně. Po dodavatelích požadujeme certifikované komponenty, obracíme se na renomované firmy, které jsou schopny nám dát záruku kvality,“ zdůraznila podnikatelka, která usiluje o to, aby klienti měli minimální náklady na údržbu zboží.
„Na trhu lze sehnat levné výrobky. Jejich cenu ale často znásobí údržba,“ dodala ředitelka společnosti, která v současnosti dává práci šedesáti zaměstnancům z regionu.
Výrobky hulínské společnosti zaujmou například svým designem. „Na vzhledu prvků pracuje několik architektů. Letos jsme začali spolupracovat i s projektantem na evropské úrovni, Patrikem Kotasem, který například navrhl interiéry pro vlaky Pendolino. Jeho městský mobiliář nyní přijde do prodeje,“ prozradila Jandová.
Společnost využívá při výrobě zboží hlavně trvanlivé a moderní materiály. „Jde především o kov, dřevo, některé plasty a dětské prvky kombinujeme s doplňky z provazů. Dokonce používáme beton, který si lidé pamatují jako to ošklivé, šedé ze sídlišť. Ale i tento moderní materiál může být barevný a v kombinaci třeba se dřevem dokáže působit půvabně. A je přitom odolný. Veškerý sortiment musí být bezpečný a také certifikovaný podle evropské normy,“ dodala podnikatelka.
Společnost Karim se začala zabývat i charitou. Loni firma vybavila herními prvky zahradu mateřské školy v Hulíně, letos totéž udělala pro kroměřížský Klokánek a Fond ohrožených dětí. Příští rok hodlá společnost vybavit park i druhého Klokánku, který fond otevře v ulici Havlíčkova.
„Bylo to osobní rozhodnutí. Firma dosáhla objemu, kdy si takový počin může dovolit. Řekla jsem si, že můžeme potřebným pomoci tím, co umíme. Peníze můžete dát kdykoliv a komukoliv, ale děti si více užijí hraček na zahradě, které jim udělají radost. Rádi bychom proto každý rok někoho z regionu obdarovali,“ podotkla Kateřina Jandová.
PŘEČTĚT SI VÍCE ZPRÁV ZE SLOVÁCKÉHO REGIONU