„V současné době žádné takové volné pracovní místo k dispozici nemáme. Celoročně je těchto úvazků pouze asi jedno procento z celkového počtu míst,“ uvedla vedoucí odboru evidence a podpory zlínského úřadu práce Pavla Kubáčková. Zaměstnavatelé se v těchto případech spíše obracejí na soukromé subjekty, zabývající se zprostředkováním práce, personalistikou či inzercí. „Na zkrácenou pracovní dobu firmy hledají nejvíce prodavačky, uklízečky či číšníky, “ upřesnil referent volných pracovních míst uherskohradišťského úřadu práce Miroslav Lukeš.

Poptávka stoupá před koncem roku

Více částečných úvazků lze najít například přes personální agenturu. „Místa se zkrácenou pracovní dobou tvoří patnáct až dvacet procent z celkové celoroční nabídky,“ konstatoval ředitel zlínské pobočky personální agentury Grafton Recruitment Pavel Kovalský.

Práce na částečný úvazek jsou především sezonního charakteru. „Největší poptávka po lidech ochotných pracovat méně než šest hodin denně je před koncem roku, kdy firmy dohánějí, co nestihly v jeho průběhu, nebo v období dovolených, kdy ve společnostech potřebují záskok za stálého zaměstnance, který si vzal volno,“ vyjmenoval Kovalský. Podle něj se převážně jedná o subjekty z výrobního sektoru. „Jde o výpomoci ve skladech, balení zboží, natírání a podobně,“ vyjmenoval.

Flexibilnější úvazky využívají lidé jako druhý pracovní poměr. „Většina našich lektorů učí na částečný pracovní úvazek, berou to jako sekundární přivýdělek,“ uvedla asistentka uherskohradišťské soukromé jazykové školy Comenius Stanislava Ketmanová.

Přilepšit si částečným úvazkem mohou i nezaměstnaní evidovaní na úřadu práce. „Pokud jejich přivýdělek nepřesáhne čtyři tisíce korun za měsíc, o podporu v nezaměstnanosti nepřijdou a mohou být dále evidováni na úřadě práce,“ osvětlila Kubáčková. Smyslem tohoto ustanovení v zákoně o zaměstnanosti je, aby si uchazeči, dlouhodobě evidovaní na úřadě práce, navykli na pracovní režim a snáze pak našli stálé zaměstnání.

„V současné době takto pracuje při evidenci na úřadě práce ve zlínském okrese přes tři sta uchazečů, a to zejména na základě dohod o pracovní činnosti či provedení práce v oblasti stravování, roznášení tisku a inzerce nebo v hlídacích agenturách,“ informovala Kubáčková.

Z plného úvazku na zkrácený

Z „plného“ pracovního úvazku lze přejít na zkrácený po dohodě s nadřízeným. „Zaměstnavatel je v tomto směru povinen vyhovět žádosti těhotné ženy, zaměstnance pečujícího o dítě mladší patnácti let nebo o bezmocnou osobu, pokud mu v tom nebrání vážné provozní důvody,“ upřesnil zlínský advokát Radek Židlík.

„Žádostem o zkrácení pracovní doby vyhovíme, pokud nám to dovolí podmínky dvousměnného provozu. Samozřejmostí je to u invalidních zaměstnanců, kteří pobírají částečný pracovní důchod,“ potvrdila vedoucí personálního oddělení zlínské strojírenské společnosti Tajmac ZPS Jarmila Laštovková.
Pro menší firmy jsou částečné úvazky možností, jak ušetřit peníze.

„Nemůžeme si dovolit díky nákladům, jež držíme co nejníže, mít zaměstnance na hlavní pracovní poměr, proto volíme tuto alternativu,“ osvětlil majitel zlínské pobočky webdesignerské firmy Ewave Martin Hořčička.

Výhodná práce pro studenty

Částečný úvazek je dobrým řešením pro studenty. „Brigády někdy nenabízejí takové ohodnocení jako poloviční úvazek, a pokud takto pracujete pro firmu dotýkající se oboru, který studujete, můžete pak po dokončení školy přejít přímo k nim na plnohodnotnou pozici,“ vysvětlila studentka Tereza Marečková.

S jejím přístupem souhlasí i personalisté. „Spousta firem si na částečných úvazcích testuje schopnosti pracovníků, a pokud jsou s nimi spokojeny, tak je přijmou do hlavního pracovního poměru,“ zdůraznil Kovalský.