Zdeňka Zaoralová opustila profesi veterinářky a založila si vlastní Zverivet

Zdeňka Zaoralová se vydala obdobnou cestou jako její otec. Ke zvířatům měla díky němu proto vždycky blízko.

„Když jsem byla malá, tatínek působil jako zootechnik na jedné farmě. Doma jsme tudíž měli spoustu zvířátek, všelijaké domácí, samozřejmě nechyběl ani pes,“ vzpomíná s úsměvem Zaoralová, která vystudovala střední veterinární školu v Kroměříži, poté vysokou v Brně. V té době se doma začala jejich pestrá směsice tvorečků postupně rozšiřovat, někdy i o netradiční druhy.

„Když jsem studovala na vysoké škole, pořídila jsem si třeba i plazy a pavouky. Bylo to hlavně z důvodu, abych se seznámila se všemi druhy zvířat. Když chce člověk být veterinářem, tak musí poznat všechna a nemá se jich bát,“ vysvětluje.

Během studia a po něm získala nezbytnou praxi ve svém povolání. S postupem času ale její a manželova vášeň ke zvířatům přerostla ve vlastní společnou živnost. Zaoralovi si totiž pořídili prodejnu pro chovatele. „Oba máme rádi zvířata. I manžel se o tuto oblast zajímá. Baví nás to, takže tento obchod vedeme s nadšením,“ podotýká.

V oblasti podnikání se pohybuje od srpna loňského roku. Obchůdek Zverivet převzala po předchozím nájemníkovi. „Předtím tu fungovalo řadu let Zverimo. My jsme pak před více než rokem přebrali pronájem bývalé provozovny,“ vysvětluje Zaoralová.

Podnikatelka v prodejně nabízí nejen zvířátka, ale i nezbytný sortiment jako krmiva, hračky a jiné věci. Cestu si sem často najdou nejen dospělí, ale i děti. „Ty mají největší zájem o hlodavce, křečky a pískomily. V poslední době také hodně letí králíčci,“ uzavírá Zdeňka Zaoralová.