„Můj otec se zahradničením a sběrem čarověníků zabývá přes třicet let. Jako kluk jsem mu musel pomáhat, a tak byl pro mě právě tento obor přirozenou volbou,“ zavzpomínal zahradník.

Na zahradnickou fakultu v Lednici se Kostelníček dostal poté, co vystudoval první porevoluční víceleté gymnázium v Uherském Hradišti. Už jako absolvent převzal firmu Okrasné dřeviny Jalubí od svého otce a začal ji postupně rozšiřovat. „Otec není zahradník, je lesák, ale to je podobné. Polovina zahradníků v republice jsou původně lesníky,“ doplnil Kostelníček.

Právě vztah k jehličnatým stromům přivedl otce i syna Kostelníčkovy k jejich největší pýše a specialitě, kterou jsou čarověníky. O této anomálii na jehličnatých stromech, která dává vzniknout krásným doplňkům moderních zahrad, napsal jalubský zahradník i odbornou publikaci. Vedle čarověníků patří k chloubám rodinného podniku nejrůznější roubované a zakrslé jehličnany a listnáče.

Kostelníček se snaží zachovat ve svém zahradnictví co nejpestřejší nabídku pro velké zahrady i drobné zákazníky, celou řadu sortimentu sám nakupuje. Ty nejzajímavější „kousky“ si však vytváří sám. „Rostliny, které vyrostou v našich podmínkách, jsou na rozmary zdejšího počasí zvyklé a na rozdíl od dovozu ze zahraničí tak v našich podmínkách lépe prospívají,“ vysvětluje Kostelníček.

Zákazníci nejsou při nákupu v jalubském zahradnictví odkázáni na své laické znalosti. Kostelníček každému podle jeho potřeb a možností pomůže vybrat ten nejvhodnější stromek či keř. „Lidem zdarma vytvářím předzahrádky a drobnější výsadby přímo na místě,“ doplňuje pěstitel. Právě specializace vesnického zahradnictví, kterou jsou dnes velmi módní čarověníky, přivedla několikrát za Kostelníčkem i štáb televizního Receptáře Přemka Podlahy.