Když má klient peníze, jsme schopni zařídit téměř cokoli, tvrdí Zdeněk Krč

Dnes padesátiletý Zdeněk Krč využil před takřka sedmnácti lety kontaktů a známostí z předchozího zaměstnání a v roce 1991 založil v tehdejším okresním městě Kroměříž uměleckou agenturu Fatima. U jeho společnosti začínal například známý moderátor a imitátor Petr Martinák či silák Železný Zekon.
S agenturou a programy vyráží Krč takřka do celé republiky. „Kdo by chtěl v této oblasti podnikat jen tady, nemá prakticky šanci uživit se. Kdybych měl spoléhat jen na akce v našem městě, prodělal bych,“ podotýká Krč a vysvětluje, čím se jeho firma vlastně zabývá.

„Jsme umělecká agentura, to znamená, že jsme schopni zařídit třeba ples či firemní večírky na klíč. Stejně tak seženeme jakéhokoliv zpěváka či vytvoříme scénář na plánovanou akci,“ vypráví Krč.

Pomohlo mu dřívější zaměstnání

„Často si nás lidé pletou s reklamní agenturou, to ale opravdu nejsme. Stejně tak nás lidé považují za modelingovou společnost. Modeling je však pouze naše odnož. Za ta léta už znám spoustu modelek a návrhářů. V rámci různých spoluprací jsem také v licenci pro Miloše Zapletala pořádal soutěže miss tady v regionu,“ dodává Krč a vzpomíná na počátky svého podnikání.

„Šel jsem do této činnosti v létě roku 1991 proto, že jsem byl předtím osm měsíců nezaměstnaný a nemohl jsem najít práci ve svém oboru. Po revoluci to nebylo jednoduché. V rámci kultury a školství se spíše propouštělo, než přijímalo,“ míní podnikatel s tím, že počátky mu usnadnily výrazně také známosti.

„Během těch sedmnácti let se seznam kontaktů rozrostl. Velice dobré vztahy mám například se zpěvačkami dua Kamélie, moderátorem Tomášem Krejčířem, Martinou Kociánovou či Janou Novákovou,“ uzavírá Krč se slovy, že jeho umělecká agentura je schopna zařídit téměř cokoliv: stačí, když má klient peníze.