V začátcích podnikání se zaměřili na prodej výrobků značky Mora Moravia a také zboží slovenského výrobce Calex Zlaté Moravce. „Postupně jsme omezený sortiment výrobků rozšířili o automatické pračky, vysavače a drobné spotřebiče. Z původně pronajatých prostor jsme se v roce 1993 přestěhovali do vlastního rekonstruovaného objektu na Mariánském náměstí. Budovu jsme v následujícím roce stavebně rozšířili o další prodejní a skladovací prostory.

Tímto jsme se stali jedním z nejvýznamnějších prodejců elektrických a plynových spotřebičů v regionu,“ popisuje historii podnikání Pavel Šrámek.

Situace na českém trhu se podle jeho slov začala významně měnit s příchodem zahraniční konkurence v podobě hypermarketů a velkých specialistů v oblasti prodeje elektrospotřebičů. V tomto období Šrámkovi pochopili nutnost spojit se proti této konkurenci, a proto vstoupili do sdružení Euronics a stali se tak jedním z akcionářů. V současné době tato společnost sdružuje 178 prodejen a je největším seskupením prodejců „elektra“ v České republice.

„Většina zákazníků již zná naše modré logo se žlutými hvězdami, neboť jsme se často objevovali a stále objevujeme v reklamních spotech, billboardech, různých tiskovinách a také v televizní reklamě,“ vysvětlil Josef Šrámek. Podle vedoucího prodejny se v současné době vedle prodeje „bílé“ a „černé“ techniky projevuje zvýšený zájem zákazníků například o vestavné spotřebiče do kuchyňských linek.

Stálou oblibu má také prodej výrobků nabízených každý měsíc v letákových akcích Euronics a Proton. Řada zákazníků využívá možnosti nákupu zboží i na splátky přes společnosti Cetelem a Multiservis. „Zákazníky v naší prodejně obslouží odborně proškolení prodavači a po zakoupení jim zboží zdarma dopravíme domů a nainstalujeme. Bezplatný odvoz starého spotřebiče je samozřejmostí,“ dodává jednatel firmy Petr Šrámek.

A v čem tkví úspěšnost jejich práce? „Když se ohlédneme na dobu, po kterou se zabýváme prodejem spotřebičů, tak si uvědomíme, že se v našem městě vyměnilo již mnoho specializovaných prodejců elektra. Naše firma je ale jediná, která zde setrvala a zároveň zde má i trvalé zázemí. Proto je naší snahou přinášet i nadále našim zákazníkům kvalitní služby ve spojení s širokou nabídkou spotřebičů pro domácnost,“ uzavírá Petr Šrámek.