Cestu tam nejčastěji váží nadšenci, kteří se zajímají o plastikové i rádiem řízené modely. Nedakonický prodejce zavzpomínal na své začátky.

,,Od roku 1993 jsem pracoval ve skladu s osvětlovací technikou. Obchodní činnost mě zaujala, a jelikož nebyla v Uherském Hradišti modelářská prodejna, začal jsem uvažovat o vlastní. To se mi v roce 1995 povedlo. V té době už jsem se zajímal o modelářství, sortiment jsem tedy přizpůsobil svým představám,“ vzpomíná čtyřiatřicetiletý obchodník, který sám vlastní několik rádiem řízených modelů. Podle jeho slov v poslední době stoupá zájem především o tento druh sortimentu.

,,Svým způsobem k tomu přispěli i asijští výrobci levných modelů, které si dnes může vyzkoušet prakticky každý,“ zamýšlí se nad důvody zvyšující se obliby létajících modelů Kunický. Jak připomíná, trvalý zájem je mezi modeláři o plastikové modely. Denně nás navštíví desítky těchto nadšenců. Někteří přijdou jen tak poklábosit a zjistit, co nabízíme v jejich oblíbeném sortimentu nového. Druzí chtějí v naší prodejně najít kus, který bydoplnil jejich sbírku. Jsou ale modeláři, kterým říkám ,,skříňaři“. Ti během roku nakoupí desítky modelů, ale slepí třeba jen jeden za půl roku. Stačí jim, že mají svou oblíbenou stavebnici připravenou k sestavení,“ připomíná zvláštnost nedakonický prodejce.


A jeho plány do budoucna? ,,Snažím se, aby prodejna fungovala jako doposud. V letošním roce jsme rozšířili naši nabídku i na internet. Těmto trendům bych chtěl přizpůsobit svou další činnost. Účelem mého podnikání je přece vyhovět zákazníkovi a též ,,pacientům,“ ke kterým se nepochybně řadím,“ uzavírá s nadsázkou své vyprávění Kunický.