„Sama jsem měla dlouhou dobu problémy s nohama a věděla jsem, že je služeb v oblasti pedikúry nedostatek. Začala jsem proto o působení v tomto oboru uvažovat a postupně se dopracovala k tomu, že jsem se mu začala věnovat,“ vzpomíná Dohnalová.

Povinnou praxi nejprve získala u jedné kosmetičky, pak začala nohy ošetřovat i kamarádkám a zájemcům, za nimiž docházela domů.

„Před dvěma lety jsem si nakonec otevřela vlastní provozovnu. Dlouho jsem o tom ale přemýšlela a všechno konzultovala s pedikérkou, která byla u nás jediná a kterou jsem do té doby navštěvovala i já,“ popsala Dohnalová.

Zároveň přiznala, že i když měla zkušenost s podnikáním z dřívější doby, začátky byly opět těžké. „Než si ke mně lidé zvykli chodit, trvalo to přibližně rok. Člověk ale musí vytrvat a nevzdát to,“ upozornila Dohnalová, jejíž klientelu dnes tvoří převážně ženy.

„Zájem ze strany mužů ale poslední dobou roste také, začala jsem se totiž specilizovat na diabetickou nohu, takže nedělám pedikúru jako jedna z mála klasicky skalpelem, ale takzvanou suchou metodou. A právě muži trpí cukrovkou častěji,“ nastínila podnikatelka.

Nový způsob ošetřování nohou je pak podle Dohnalové přínosný právě v tom, že nemůže dojít k poranění kůže klienta.

„Speciálně diabetici musejí dbát na péči o nohy, aby na nich nevznikaly otlaky nebo praskliny, které se jim velmi špatně hojí. Pokud by jim to začalo hnisat, mohli by klidně přijít o část končetiny,“ vysvětlila.

I přes značné pracovní zatížení se však Marcela Dohnalová snaží vyčlenit si volný čas také pro rodinu. „Mám malé děti, takže chci i jim dát dostatek prostoru a věnovat se jim. Navíc celé mé podnikání bylo možné jen díky velké pomoci rodinných příslušníků,“ uzavřela sympatická pedikérka.