Před dvěma lety převzal provoz prodejny od svého otce Richard Janoušek. Ten ve snažení svého předchůdce zdárně pokračuje. Za dobu jeho působení vznikla ve dvoře knihkupectví Portal kavárna s bohatou nabídkou kávy, čajů, nealkoholických i alkoholických nápojů, doutníků, dýmek a tabákových výrobků. Návštěvníci kavárny si mohou vybrat z nabídky denního tisku, ale také knih, které si mohou zapůjčit přímo v „literární“ kavárně.

„V budoucnu bych chtěl zřídit v tomto objektu ještě menší vinotéku s nabídkou atraktivních a ojedinělých vín,“ plánuje Janoušek. Jeho další záměry se týkají i jeho knihkupectví. „Myslím si, že jisté rezervy máme v nabídce odborné literatury. Budu pracovat na tom, abych v tomto ohledu mohl nabídnout rozsáhlejší sortiment. V těchto dnech také zprovozníme zcela nové webové stránky naší firmy, které nabídnou ucelený pohled na knihy v prodejně, recenze čtenářů i novinky,“ plánuje živnostník. Jak připomíná, práce v Portale ho zcela pohltila.

„Do doby, než jsem převzal knihkupectví v Hradišti, jsem sedm let působil jako tajemník katedry na Vysoké škole uměleckoprůmyslové ve Zlíně. Ve Zlíně dodnes bydlím a denně do metropole Slovácka dojíždím. Moje motivace ve stávajícím oboru je ale natolik silná, že pro mě každodenní cestování nepředstavuje žádnou oběť,“ podotkl Janoušek.