„S myšlenkou, že budu podnikat, jsem si pohrával už během vojenské služby. Člověk udělal plno začátečnických chyb, občas se nakupily problémy a byly i chvíle, kdy jsem měl chuť vzdát to,“ přiznal Melka.

Před čtyřmi lety se však i přes negativní zkušenosti rozhodl na popud svého kamaráda pro zcela nový obor podnikání a v průmyslové části Otrokovic si otevřel vlastní autobazar. „Naše provozovna se nacházela v okrajové části města, a tak tam za námi jezdili spíše lidé, kteří našli na internetu inzerát a přijeli se podívat již na konkrétně vytipovaný vůz,“ přiblížil Melka.

Pak však přišla nabídka přemístit obchod přímo do centra Zlína. „Tady, protože je to na hlavním tahu, k nám zákazníci zavítají i náhodně. Vystoupí tady třeba z trolejbusu nebo jdou z továrny domů, tak se k nám podívají,“ popsal.

Zároveň díky inzerci k němu jezdívají i zájemci z větších dálek. „Dnes prodáváme auta i motorky až k Aši nebo třeba na Slovensko. Největší poptávka je po vozidlech za cenu okolo sto padesáti tisíc korun. Musím však říct, že nejhůře se nám naopak prodávají česká auta,“ přiznal podnikatel, který své pole působnosti před dvěma lety rozšířil ještě na další obor.

„Mám ještě jednu společnost, která se zabývá oddlužováním lidí. Pomáháme jim zbavit se exekucí i různých drobných půjček, které díky vysokým poplatkům a úrokům nadměrně zatěžují jejich rodinný rozpočet. Na žádost klienta vstoupíme do jednání s věřiteli a po důkladné analýze navrhneme řešení problému,“ vysvětlil Melka.

Do této oblasti se zapojil především díky tomu, že jsou finance a ekonomika jeho velkým koníčkem. „Vždycky mě to moc bavilo. Když jsem se pak jednou potkal s paní, která dělala lektorku jedné úvěrové společnosti, dali jsme hlavy dohromady a vymysleli společný projekt,“ uvedl Melka s tím, že se zaměřili na pomoc lidem, kteří mají problémy s úvěrovým registrem.

„Je totiž obrovské množství těch, kteří se dostali do tíživé situace a nejsou schopni splácet své dluhy. Nespočítali si, že jejich splátky a výdaje prostě převyšují příjmy,“ upozornil.

Měsíčně jej pak navštíví desítky lidí, jejichž dlužné částky jdou mnohdy do statisíců korun. „Myslím si, že jsou nám pak vděční, protože zjistí, že jejich situace není až tak bezvýchodná,“ uzavřel Melka s tím, že se svou společností M.D.O. hodlá co nejdříve působit také na Kroměřížsku.