Je jím pětapadesátiletý mistr svého oboru František Jabůrek z Uherského Hradiště. Fortel ve svém oboru získával už jako kluk, když nahlížel „pod ruce“ svého tatínka, odborníka ve stejném oboru. „Hodně mě to bavilo. Získal jsem tak první cenné zkušenosti, které pro mě byly tou nejlepší školou,“ tvrdí šikovný řemeslník.

Důvodem, proč jsem pana Jabůrka navštívil, je, že chceme společně s Velkopopovickým Kozlem a čtenáři Deníku najít nejšikovnějšího fachmana uherskohradišťského regionu. Toho pak Kozel odmění za poctivou práci a jeho řemeslný kumšt.

Tip na podlaháře Františka Jabůrka vzešel od Magdalény Kaňovské, které pan Jabůrek s pracovníky své firmy v rekordně krátké době precizním způsobem vyměnil původní starou podlahu z linolea za novou. „Navíc byli tak ochotní, že nám i položili koberec, to vše v rámci jejich vstřícnosti a ochoty,“ podotkla Magdaléna Kaňovská.

Víme, proč je pan Jabůrek ve svém oboru tak úspěšný. Drží se totiž zásady, že jeho zákazník musí být spokojen s cenou za práci, kvalitou i nabídnutým materiálem. Díky dodržování těchto zásad si získal na veřejnosti velmi dobré jméno. Pana Jabůrka jsem se zeptal na tajemství jeho úspěchu.

Prozraďte nám, co podle vás děláte lépe než ostatní a kvůli čemu se vaši zákazníci stále vracejí?

„Je důležité neusnout na vavřínech. Škola života je pro mě nejlepší motivací k dalšímu zdokonalení. Umím si vyslechnout kritiku, pokud je opodstatněná, a snažím se učit se ve svém oboru dál. Pravdou je, že takových připomínek je ale mizivé minimum.

Na trhu se objevují stále nové materiály, a tak je nutné neztratit přehled. Pokud se ptáte na nejzajímavější zakázku z posledního období, pak bych asi vzpomněl na pokládku koberců v uherskohradišťském Slováckém divadle.“

Na co se nejvíce těšíte po dni plném práce?

„Se svou rodinou pravidelně jednou ročně navštěvuji svou dceru ve Španělsku, kde zároveň trávíme dovolenou. Při krátkodobé relaxaci po práci si pak vychutnávám posezení u rybářských prutů.“