Rozhodli se proto, že si jednu takovou arénu postaví přímo v Nivnici. Tak vzniklo první oficiální paintballové hřiště na Hradišťsku.

„Budovat jsme začali teprve loni. Přesto myslím, že jsme udělali slušný krok vpřed, když vzpomenu na všechny problémy, které nás provázely. Založili jsme také klub a v porovnání s ostatními spolky jsme na tom podle mého velice dobře,“ přemýšlí Richard Nedbal.

Ani jeden z dvojice nedoufal, že se hřiště podaří rozvinout do podoby, jakou má teď. Kromě pevných překážek koupili nadšenci také sadu nafukovacích.
„Ačkoli pro nás byly nepředstavitelně drahé, podařilo se nám sehnat levnější použité kusy. S mobilním zázemím jsme tak prakticky schopní postavit hřiště i jinde,“ pokračuje aktivní hráč.

Na nivnické ploše si může zahrát kdokoli, kdo se u dvojice objedná. Kvůli poplatkům za půjčení zbraní a výstroje musejí být provozovatelé zaregistrovaní jako živnostníci.

Oba jsou ale zároveň zaměstnanci v soukromých firmách. Jeden pracuje ve výrobě vysokozdvižných plošin a druhý jako správce počítačových sítí. „Paintball je zatím skutečně jen hobby. Uvidíme, jestli se z toho do budoucna stane náš vedlejší příjem. Živit se tím ale zatím neplánujeme,“ prozrazuje Richard.

Vydělávat si na živobytí pouze akční hrou by podle něj přesto šlo. Navíc by to díky vzrůstajícímu zájmu lidí nemuselo být tak obtížné. „Kdyby se k paintballu přidalo například ještě občerstvení nebo jiné rozšíření, myslím, že by to šlo. Provoz by ale musel být několik dní v týdnu,“ uvažuje nad možnostmi počítačový expert.

Prioritou na hřišti je pro oba v prvé řadě proškolení a zajištění bezpečnosti každého hráče. K tomu patří i vytváření co nejlepších podmínek pro hru. „Tím chceme docílit toho, aby lidé odcházeli spokojení a rádi se k nám vraceli. Právě fakt, že téměř všichni byli doposud spokojení, považujeme za největší úspěch,“ přiznává Richard.

Paintball se stal pro kamarády tím nejlepším aktivním odpočinkem. Spolu se členy klubu, kteří jsou převážně z okolí Nivnice, proto hřišti věnují spoustu času a energie. „Do budoucna chceme dále přistavovat nové překážky a obohatit naše webové stránky o bazar. Pracujeme také na tom, abychom byli schopní s mobilním hřištěm uspořádat hru kdekoli,“ uzavírá Pozlovjan.