Uvedla autorizovaná zástupkyně firmy Jarmila Buriánová. Firma Moravan Aviation, dříve CzechAircraft, je novým majitelem otrokovické letecké továrny necelý rok.
„Nyní intenzivně jednáme o dalších kontraktech. V příštím roce se tak produkce výrazným způsobem zvýší,“ uvedla Buriánová. Vedle toho společnost, která nyní zaměstnává přibližně 165 pracovníků, hodlá spolupracovat na další letecké výrobě. Moravan Aviation vyrábí celokovová letadla s obchodní značkou ZLIN, která jsou určena pro výcvik pilotů, přepravu či akrobacii. Mezi letošní zákazníky patří například chorvatská armáda.

Firma Moravan Aviation, kterou vlastní irský holding QucomHaps, zvítězila loni v prosinci v tendru na prodej částí konkurzních podstat společností Moravan a Moravan- -Aeroplanes. Za více než 50 milionů korun získala soubor movitých a nemovitých věcí, které jí umožňují provozovat továrnu jako funkční celek. Část majetku obou zkrachovalých společností zůstala součástí konkurzů.

Společnost Moravan-Aeroplanes se ocitla v konkurzu v roce 2004, a následovala tak svou mateřskou společnost Moravan. První pokus o nalezení nového majitele učinili správci firem v roce 2005, nového vlastníka ale určilo až čtvrté výběrové řízení.