Jan začal profesní kariéru v roce 1999 po absolvování provozně-ekonomické fakulty na Mendelově univerzitě v Brně. Jeho první pozice byla Junior Controller ve Fatře Napajedla.

Po roční zkušenosti přešel do s Continental Barum v Otrokovicích. V koncernu pak působil nepřetržitě od listopadu 2000 až do roku 2019 a postupně získal bohaté zkušenosti z různých oblastí controllingu (prodejní, výrobní, reporting, budget, forecast, investiční controlling atd.).

Po zhruba 5 letech v Continentalu dostal Jan příležitost řídit podnikový Controlling společnosti, jako Plant Controller ve výrobním závoděv Púchově na Slovensku.

Po dalších zhruba pěti letech v Púchově si stejnou pozici zkusil ve výrobním závodě v Malajsii, aby po více než dvou letech, které strávil v Kuala Lumpur, přijal pozici Business unit controllerav Continental centrále v německém Hannoveru. Zde byl zodpovědný za globální finance a controlling velmi rozmanité obchodní jednotky Speciální užitkové pláště.

V Hannoveru setrval přes jeden rok, následně se opět přesunul na Slovensko, kde byl jmenován CFO (finanční ředitel) a jednatelem pro dva významné púchovské závody zaměřené na výrobu a prodej pneu a dopravních pásů. Zde působil až do května 2019.

„Ve financích upřednostňuji pohled dopředu, který ovšem stojí na přesných a transparentních informacích propojující finanční role (účetnictví, finance a controlling) a samotný business, zejména výrobu a obchod, za podpory stabilních a efektivních IT nástrojů,“ uvádí Jan, který je v pracovním i soukromém životě zastáncem otevřené a upřímné komunikace. (kuč)