K němu by mělo dojít přibližně za 14 dní. Odbory stávkovou pohotovost vyhlásily kvůli tomu, že vedení nechtělo některé body týkající se platů a odměn garantovat v kolektivní smlouvě. Konkrétně šlo o plošné zvýšení mezd o tři procenta letos a o pět příští rok, bonus tisíc korun za docházku pro všechny zaměstnance a garanci ročního bonusu ve výši průměrného platu.

Všechny body, které odbory požadovaly, nakonec vedení společnosti schválilo, i když na schůzku přišlo s odlišnými. "Nepřišli jsme tam vyjednávat, protože vyjednávali jsme už pět měsíců. Měli jsme jasně dané cíle případné stávky," uvedl mluvčí tamní odborové organizace David Šrott z odborového svazu Kovo. Proto odmítli například kompromis, že by se příští rok zvedly mzdy plošně o 2,5 procenta a další růst by byl na uvážení vedení firmy. To v podobě ředitele Martina Boalera tedy přistoupilo na všechny podmínky odborů.

"Výsledný kompromis považují obě strany za oboustranně přijatelnou dohodu. Věří, že sjednání obsahu kolektivní smlouvy přispěje k rozvoji sociálního dialogu ve společnosti," nechal se slyšet Martin Boaler. Shodu kvitoval i David Šrott. "Slíbili jsme, že zaměstnance nezklameme, a oni nám za to projevili důvěru tím, že souhlasili se stávkou," prozradil mluvčí odborů v bojkovické firmě.

Starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha ve své kanceláři.
Lídr ODS Stanislav Blaha odpovídal ON-LINE čtenářům Deníku