Nejdříve se v areálu společnosti přestalo topit, a když už konečně teplo bylo, došlo postupně k úplnému vypnutí elektrického proudu.

Vedení podniku ze současné situace viní společnost Moravan­Safety Belts. „Sídlíme s touto firmou ve stejném areálu a máme s ní smlouvy na to, že nám zajistí dodávky tepla a elektřiny. My jsme podle smlouvy všechny zálohy zaplatili, ale služeb jsme se ze strany Safety Belts nedočkali,“ sdělila generální ředitelka Aviationu Jarmila Buriánová. Dodala, že celou věcí už se v této chvíli zabývá firemní právní kancelář.

Situaci bedlivě sledují i odbory. „Doufáme, že se to celé vyřeší co nejdřív, protože zaměstnanci jsou doma ve strachu, co bude dál. Bojí se i o své výplaty. Zatím jsme se totiž ještě neměli možnost s vedením setkat, abychom mzdu za toto období dojednali,“ vysvětlila zástupkyně předsedy odborů Ivana Skřivánková. Dodala, že vzhledem k tomu, že se jedná o překážku v práci, měli by lidé dostat sto procent platu. Jak brzo se spor vyřeší, zatím vedení Moravanu Aviation netuší.

Druhou stranu, společnost Moravan­Safety Belts, se Deníku zatím ani po opakovaných pokusech nepodařilo kontaktovat. Ředitel podniku nezvedá telefony a nereaguje ani na SMS zprávy.