Jedná se o jeden z mála veletrhů na Slovácku, který dokáže každoročně přilákat tisíce návštěvníků. Brodexpo představující v tříletém cyklu brodské průmyslové firmy, společnosti působící ve stavebnictví a služby věnující se péči o tělo dosáhlo za své pětileté pořádání pomyslného vrcholu. Vždyť jenom posledního ročníku se zúčastnilo přes čtyřicet vystavovatelů a dveřmi uherskobrodského Domu kultury prošly více než tři tisíce zvědavců. I proto jeho pořadatelé začínají zvažovat, kam lze populární veletrh ještě posunout. Rozšířit by se přitom mohl o mimobrodské firmy či nové prostory.

„Pokud nastanou nějaké změny, tak až po dokončení druhého tříletého cyklu, což znamená v roce 2019. Novinkami chceme reagovat na připomínky vystavovatelů i těch, kteří se už do plně obsazených prostor Domu kultury nevešli,“ vysvětlil prvotní impulzy k jednání o budoucí podobě Brodexpa místostarosta Uherského Brodu Petr Vrána.

Podle něj rok od roku sílí tlak na organizátory kvůli nedostatečné kapacitě Domu kultury.

Ten v některých ročnících nedokáže nejen plně pokrýt poptávku vystavovatelů, ale ani představy o rozsáhlosti stánku některých firem. „Uvažujeme a budeme ještě jednat, zdali nalezneme nové místo. Nejvhodnější se mi přitom zdá Sportovní hala a sokolský stadion v Uherském Brodě,“ nastínil Petr Vrána.

Právě se zvětšením prostoru souvisí i druhá novinka. Pokud by se totiž našlo dostatečně kapacitní místo, mohly by se Brodexpa zúčastnit také firmy, které organizátory opakovaně a zatím neúspěšně oslovují. Úplně nově by se jej mohly například účastnit i společnosti působící v okruhu patnácti kilometrů od Uherského Brodu.

„Všechny ročníky bývají takzvaně na doraz v Domě kultury. Jednoduše se jich tam víc už nevleze, a to tam máme pouze brodské vystavovatele. Z tohoto pohledu by bylo přemístění do haly či na stadion přínos. Na druhou stranu se ale obáváme, že by se odsun veletrhu mimo centrum města podepsal na návštěvnosti a zájmu o něj,“ upozornil za organizátory Jan Kment.

Pochybnosti o vhodně zvoleném místě v podobě sokolského stadionu se však jala rozptýlit jednatelka brodského Sokola Helena Leblochová. „Pořádáme Brodfest stejně jako Brodský máj a vždy vítáme spoustu návštěvníků, takže strach o to, že k nám lidé nezamíří, bych neměla. S organizátory Brodexpa bychom měli zájem se určitě dohodnout. Za mě je to určitě dobrý nápad,“ dodala Helena Leblochová.