„V počítačové firmě jsem měl na starosti grafiku a reklamu. Měl jsem několik nápadů, co se týká propagace. Při jejich realizaci jsem dospěl k názoru, že nejlíp nafotím svoji představu já sám. Tehdy jsem si řekl, že bude dobré si koupit fotoaparát a vrhl jsem se s minimem znalostí do práce,“ vzpomněl na své fotografické začátky Pavlásek.

Ve svém dnes již druhém ateliéru v centru Uherského Hradiště pokračuje v realizaci kreativních nápadů fotografickým přístrojem.

První ateliér otevíral jen pár let po pádu komunismu, kdy oboru „vládlo“ Družstvo fotografie. „Myslím si, že právě totalitní devastace tohoto oboru mi pomohla. Svojí vizí jsem předběhl tehdejší dobu a nebyla prakticky konkurence,“ doplnil fotograf.

Lidé, kteří byli naladěni na stejnou vlnu, brzy našli do Pavláskova ateliéru cestu. „Vyfotografovat portrét, na který se nezapomíná, není jen zobrazit a odejít. U mě je to práce na jednu i dvě hodiny,“ vysvětlil.

Fotografickým ateliérem na historickém Mariánském náměstí slovácké metropole prošla mimo jiné řada známých modelek, mezi nimi byla například také Česká Miss 2007 Lucie Hadašová. Pavláskovy snímky se objevily i na stránkách několika prestižních časopisů.

On sám věří, že jeho úspěch tkví v rozdílném přístupu. Ten se prý značně liší od přístupu jeho kolegů z velkých měst. „U mě bylo vždy prioritou nafocení snímků, které se budou líbit, a lidé si je proto budou chtít koupit, ne naopak. Netěšila by mě práce, kdy bych na začátku řekl, dáte mi nejdříve peníze a pak bych viděl, že lidé nejsou s fotografiemi spojeni,“ prozradil svou cestu k úspěchu.

Uherskohradišťský fotograf tak dnes konkuruje i kolegům zvučných jmen. V jeho práci tvoří portrétní fotografie a modelingová přibližně stejnou část.