Firma se sídlem v Kroměříži se zabývá dodáváním součástek pro automobilový průmysl. Její vedení se už muselo doposud rozloučit s třiceti lidmi. A podle všeho to ještě nemusí být všechno.

„Třicítku pracovníků jsme propustili k poslednímu říjnu. Bylo to racionalizační opatření. Jednoduše řečeno, jsme se tak rozhodli kvůli vnitřním záležitostem,“ prozradil ředitel podniku Petr Peštuka.

Zmíněné propouštění nijak nesouviselo se světovou krizí, ale její důsledky se na firmě začínají odrážet postupně až nyní.

„Začali jsme teď propouštět průběžně. Bude se jednat o zhruba šedesátku lidí, kteří u nás skončí. Většinou s nimi ukončíme pracovní poměr na dohodu,“ konstatoval Peštuka.

Do budoucna pak podle něj lze očekávat, že se situace zlepší. Za nynější stav podle něj totiž může pokles zakázek.

„Pokud budeme potřebovat zaměstnance, zase je nabereme. Případně provedeme i jiná opatření,“ připustil neurčitě Peštuka.

Zatímco potíže finančích ústavů a v návaznosti na to nesolventnost zákazníků zasáhla zatím nejvíc automobilový průmysl, například závod Sfinx Holešov, který se zabývá výrobou cukrovinek, krizi nijak nepociťuje. A dokonce naopak plánuje rozšířit počet svých zaměstnanců.

„Chceme navýšit výrobu, proto od příštího roku možná přijmeme až pětačtyřicet stálých zaměstnanců. Co se týče krize ve světě, tak ta se nás doposud nijak nedotkla,“ potvrdila včera Deníku Ilona Šimečková z personálního oddělení holešovského závodu.