K založení vlastní živnosti přitom napomohla Pavlu Karhanovi v podstatě náhoda. „Dlouho jsem o podnikání uvažoval, ale nakonec o tom rozhodla výpověď u mého předchozího zaměstnavatele,“ přiznává Karhan, který dříve pracoval na úřadu práce i v bankovnictví.

Nakonec si však otevřel vlastní elektroobchod a jeho práce se pro něj stala koníčkem. „Při kontaktu se zákazníky se setkáváte i se spoustou poznatků, které v mém případě navíc znamenají lepší informovanost o jejich nespokojenosti s děním ve městě,“ podotkl živnostník a holešovský radní v jedné osobě.
Kromě improvizovaného poradce z oblasti městského úřadu se však Pavel Karhan vypracoval také na jednoho z nejrozsáhlejších prodejců elektra v Holešově. „Když jsme začínali, nabízeli jsme pračky, ledničky či instalační materiál a svítidla na šedesáti metrech čtverečních. Nikdo navíc neměl ponětí o tom, že by se v elektru prodávala digitální technika a ani jsme v podstatě nevěděli, co to je,“ vzpomínal na začátky.

Dnes je podle něj samozřejmostí prodej počítačů, mp3 přehrávačů, mobilních telefonů, vestavěných spotřebičů či LCD televizorů. „My jsme se s postupem času navíc rozšířili na poskytování bezdrátového připojení internetu, děláme zabezpečovací zařízení a montujeme i kamerové systémy,“ uvedl Karhan, jehož obchod nyní zabírá plochu o velikosti dvě stě metrů čtverečních. „Naopak už neexistují například walkmany, hifi věže či videa. Všechno nahradila domácí kina,“ popsal Karhan. „Jak postupovala technika, je dobře znatelné i na tom, že dříve bylo třeba montovat hluboké regály, které by unesly těžkou televizi, dnes jsou potřeba plytké a nemusejí mít takovou nosnost,“ dodal Karhan.