Ta své malé kadeřnictví provozuje od roku 1992.

„Zkusila jsem zřídit provozovnu v prostorách přímo pod mým bytem a pokus vyšel na jedničku. Zpočátku nebylo snadné získat potřebná povolení z úřadů a ze strany bytového družstva, nakonec jsme ale všichni našli společnou řeč a provozovnu jsem vybavila a rozjela. Působím v těchto prostorách dodnes a určitě bych neměnila. Jsem velmi spokojená,“ tvrdí Horáková. A spokojeni jsou i zákazníci. K Broni, jak usměvavou kadeřnici většina z nich důvěrně nazývá, chodí nejen lidé ze sídliště, ale také klienti z jiných obcí a dokonce i ze zahraničí.

„Několik zákazníků ke mně dojíždí až z Rakouska. Velmi si jejich přízně vážím stejně jako důvěry ostatních klientů. Bez nich by má snaha neměla žádný smysl,“ přiznává kadeřnice Horáková, která v minulosti stříhávala také vojáky v někdejších hradišťských kasárnách nebo handicapované klienty sociálních ústavů. A jaký je její recept na úspěch? Podobné komentáře se svou typickou skromností odmítá, a tak se k nim vyjádřil jeden z jejích zákazníků.

„Z Broňky čiší nezlomný optimismus, jen tak ji něco nepřekvapí. Dokáže probrat život ze všech stran, případně i poradit. A navíc jsou její účesy velmi kvalitní a drží formu i několik týdnů po úpravě vlasů,“ tvrdí Zdeněk Polášek, jeden z pravidelných klientů zručné kadeřnice.

Ke své profesní budoucnosti poznamenává pouze to, že žádné větší změny neplánuje. „Za léta provozu mého studia jsem si získala poměrně rozsáhlou klientelu, takže věřím, že tento trend bude pokračovat. Nemám žádnou pomocnici, a tak o rozšiřování provozovny neuvažuji. Těší mě ale, že se v této profesi zhlédla i dcera Klárka, která studuje kadeřnickou školu. Pokud se týká budoucnosti, mým cílem je, aby se zákazníci ke mně vraceli a abych jim měla stále co nabídnout,“ uzavírá povídání Bronislava Horáková.