Podnik Ivana Štěrby se sídlem v centru metropole Slovácka totiž bez vážnějšího „zakolísání“ funguje už od ledna roku 1992.

Než firmu zaměřenou na výrobu propagačních materiálů založil, pracoval jako vedoucí propagace v někdejším Jednotném zemědělském družstvu v Kunovicích.

„Měl jsem v této profesi zkušenosti, proto jsem v práci pokračoval i jako živnostník. Zpočátku jsem měl jednoho zaměstnance a dvě menší místnosti. Dnes mám další jednu kancelář, tiskárnu v Uherském Hradišti-Sadech a celkem jedenáct zaměstnanců. Za tím vším stojí ale dlouhé hodiny práce, snahy a postupného získávání zákazníků,“ vzpomíná Ivan Štěrba.

A v čem tkví tajemství jeho úspěchu? „Myslím, že v šíři sortimentu poskytovaných služeb v oblasti reklamy nemáme v Hradišti konkurenci. Vyrábíme prakticky vše, podle přání zákazníka, od vizitek přes velkoformátové plakáty, až po rozsáhlé katalogy. Realizujeme také nejrůznější obecní zpravodaje a časopisy, knihy. V těchto dnech je například velký zájem o potisky triček, ale i velkoformátový tisk reklamních pláten a kampaňových letáků,“ připomněl Štěrba.

Uherskohradišťský podnikatel nezapomíná ani na relaxaci. „Ve volných chvílích nejraději poslouchám kvalitní muziku, chodím na koncerty, do divadla, rád čtu. Snažím se také více času trávit se svou rodinou,“ říká Štěrba. Přemýšlí také o plánech do budoucna. „Žádné revoluční změny nechystám. Budeme i nadále usilovat o zkvalitnění a rozšíření palety nabízených služeb v oblasti reklamy a tisku. Věřím, že díky týmu, který se mi podařilo dát dohromady, se nám práce bude dařit i v budoucnu,“ říká s optimismem Ivan Štěrba.