Na splnění odvážného předsevzetí ovšem není sám. V jeho úsilí mu pomáhají tři profesní partneři a vrstevníci Lukáš Stárek, David Kopčil a Martin Kadlčík. Všichni čtyři se tak podílejí na mohutném rozvoji e-shopů nejen v regionu, ale i v celé republice. Internetovou prodejnu výpočetní techniky, elektroniky, bílého zboží a dalšího sortimentu si čtveřice založila před třemi lety. Všichni partneři měli k danému odvětví dlouholetý vztah, každý se ale orientoval na specifický obor. „Počítače nás provázejí už od malička. Někteří jsme pracovali v obchodech s výpočetní technikou, jiný zase delší dobu programoval. To byly hlavní předpoklady k tomu, abychom založili vlastní internetový obchod,“ vzpomíná Konvalinka.

Pádným důvodem ke vzniku Iteku byl také fakt, že v okolí Uherského Hradiště žádný podobný e-shop nefungoval. „Internet se v té době hodně rozšiřoval, a byla tak velká šance, že se uchytíme. Žádný z nás ale přesně nevěděl, do čeho jdeme a kolik s tím bude práce,“ dodává spolumajitel.

Nikdo z partnerů také nepočítal s masivním rozjezdem podnikání. Boom ovšem firma zažila takřka okamžitě po svém vzniku. „Hned první den, co jsme obchod spustili, přišlo tolik objednávek, že jsme je ani nebyli schopni vyřídit,“ přiznává Hradišťan.

Hlavní zásluhou úspěšného vstupu na trh byl podle Josefa propracovaný web Iteku, který jeden z partnerů sám vytvořil, a výhodná pozice v internetových vyhledávačích.

„Neinvestujeme moc peněz do reklamy. Máme ale lidi, kteří nás dokážou protlačit na přední příčky v internetových vyhledávačích. Asi po měsíci podnikání jsme se tak dostali mezi dvacet nejnavštěvovanějších IT e-shopů. Dnes už jsme zhruba půl roku v horní pětce,“ prozrazuje Konvalinka, jehož cílem je pozici mezi tvrdou konkurencí ještě vylepšit.

Za tři roky fungování firmy změnili majitelé kvůli rozrůstání třikrát její sídlo. Přijali také jednoho zaměstnance, který se pro ně stal v náročné práci velkou pomocí. „Po dalších zaměstnancích se pořád díváme. Málokdo ale vyhovuje našim požadavkům,“ podotýká podnikatel.