Jedním z nich je Hotel Mlýn ve Velehradě, který byl v minulých dnech, jako jediný ve Zlínském kraji, poctěn titulem nejlepší zařízení Cyklisté vítáni roku 2008. Na vítězství mezi šestadvaceti certifikovanými podniky pohostinských služeb Zlínska je právem hrdý jeho ředitel, osmatřicetiletý Josef Hájek (na snímku), který má hostinské řemeslo v krvi.

Kdo vám osvědčení předal a za jaké služby jste jej získali?

Pořadatelem akce, týkající se rozvoje cykloturistiky v Čechách a na Moravě, byla Nadace Partnerství Program Zelené stezky Greenways spolu se Zlínským krajem. Záštitu nad akcí převzalo ministerstvo pro místní rozvoj a Česká centrála cestovního ruchu. Ocenění jsme obdrželi za to, že v našem hotelu dokážeme uspokojit i ty nejvyšší nároky našich a zahraničních cyklistů a dalších klientů.

Proč jste začali poskytovat služby právě cyklistům?

Vidíme v tom obrovský potenciál rozvoje cykloturistiky v České republice a zařazení se do středoevropských cyklotras. Pravda, je to jakýsi doplněk našich ubytovacích a pohostinských služeb.

Udělený certifikát a budované cyklotrasy stoprocentně zvýší turistickou atraktivitu Velehradu i mikroregionu Buchlov, radost z něj má jistě i šestnáct zaměstnanců vašeho hotelu. S povděkem by na jeho základě měli kvitovat vaše služby především vyznavači cykloturistiky, kteří se ve vašem hotelu zastaví. Jak jste ale na jejich příjezd připraveni a co jim nabídnete?

Pracujeme v oboru, který má všem klientům hotelu přinášet spokojenost. Cykloturisté u nás najdou kompletní servis s půjčovnou kol, přileb a dalších potřeb. Při příjezdu do hotelu si mohou v naší dílně sami umýt, seřídit a uschovat bicykl. Náročnější opravu kola jim zajistí náš údržbář. Kromě toho si u nás mohou nechat vyprat a vysušit oblečení. Pro cyklisty máme připraveny speciální nápojové balíčky, v nichž je mimo jiné energetický nápoj, neperlivá voda, obložená bageta, tatranka či sušenky. Lákavé je pro ně také speciální cyklistické denní i týdenní menu. Naším cílem je, aby u nás byli cyklisté rychle obslouženi a mohli pak pokračovat ve zdolávání dalších cyklotras.

Jsou ještě nějaká další přání, která cyklistům plníte?

Plníme vždycky přání všem našim klientům, která neodporují morálce a jsou legální. Nabízíme jim kulturní a sportovní vyžití, zajistíme jim lety balonem, skupinám osob varhanní koncert ve velehradské bazilice, návštěvu skanzenu v Modré a ve výčtu bych mohl pokračovat dál. V rodinném hotelu naleznou ve dvaceti osmi pokojích 56 lůžek.

Je o vaše služby zájem také ze strany zahraničních cyklistů?

Jistě. Častými hosty jsou zde cykloturisté z Německa, Holandska, Itálie a v poslední době z Polska, kde začíná být cykloturistika velmi populární. Vzhledem k tomu, že Hradišťsko sousedí se Slovenskem, přijíždí k nám také cyklistická klientela odtamtud. Zahraniční cyklisté se u nás ubytují na jeden, maximálně dva dny a pak pokračují v cestování dál.

Vše o cyklostezkách na Slovácku si můžete přečíst vpravo nahoře v oddíle Související články