Kromě klasických posiloven jsou v Uherském Hradišti i dvě fitness centra výhradně pro ženy. „Chodí k nám cvičit klientky od osmnácti let až po padesátileté,“ popsal věkové rozmezí zájemkyň o cvičení provozovatel uherskohradišťského dámského Life Studia Stanislav Krejčiřík. Ty podle něj nejčastěji touží po svalnatější postavě a po nižší hmotnosti. „Ženy mají poměrně velký zájem o cvičení s trenérem, a to hlavně při posilovacích cvičeních na kolech,“ uvedl Krejčiřík. O to, že by klientky do posilovny přestaly chodit, obavy nemá. „Některé ženy chtějí cvičit jedině tam, kde nejsou muži. Myslím, že toto naše specifikum je pro ně žádoucí,“ dodal.

Jeho slova potvrzuje také pracovnice další uherskohradišťské dámské posilovny. „Ženy si pochvalují, že si u nás v klidu zacvičí bez přítomnosti mužů,“ konstatovala Lenka Fléglová, provozovatelka fitness centra Hany Bany. Její posilovna je v provozu sice teprve krátce, ale díky novému špičkovému vybavení se konkurence nebojí.

„Čas od času si zacvičit zajdu. Dřív jsem to dost prožívala, teď to dělám spíš pro radost. O tom, že v Hradišti existuje i dámské fitko vím, nicméně jsem jej nikdy nenavštívila,“ nechala se slyšet třicetiletá Hradišťanka Renata Tomečková. Cvičení propadl také Veselen Pavel Hanák. „V posilovně dřu třikrát týdně. Mám svoji oblíbenou a chodím zpravidla jenom tam,“ podotkl.

Poměr mužů a žen v běžných posilovnách je údajně vyrovnaný. „Je to půl na půl,“ potvrdila pracovnice uherskohradišťského fitness centra Eurostyl, podle které návštěvníci fitness center spojí jejich fyzickou aktivitu často také s opalováním v soláriu.