V prostorách nových dílen jsou umístěny pracoviště pro zpracování plastových a pryžových výrobků určených pro transport médií v různém skupenství a výrobu těsnění. Zcela nová je také dílna pro servis dopravníkových pásů.

Instalované technologie:
- vysokotlaký vodní paprsek, kde je nyní k dispozici portálový jeřáb o nosnosti 5 tun
- CNC plotr s kontinuální řeznou plochou
- řezačky na dělení pryží
- stroje pro servis hydraulických hadic s koncovkami (do vnitřního průměru 102mm)
- laminátor – zařízení na strojní nanášení samolepicí vrstvy na plošné materiály

Nevšední zážitek pro hosty připravil GUMEX ve formě speciální „odpolední směny", která umožnila návštěvníkům nahlédnout pod pokličku tajemství úspěchu firmy. Většina hostů ráda využila možnosti komentované prohlídky novým provozem s ukázkami prací na konkrétních zařízeních a s odborným výkladem od specialistů prodeje, výroby i samotných montérů.

Nechyběla ochutnávka vín, dobroty z grilu, tradiční koláčky a přímo na místě od „tetiček" vyrobené „patenty" a „boží milosti". Cimbálovku Marka Juráska doplnily populární Fčeličky – děvčata ze Strážnice, jejichž radost z hudby je nakažlivá.

Zájemce o odpolední program v GUMEXu neodradilo ani palčivé vedro – stateční byli jak dospělí, tak i nejmenší návštěvníci (kojenci a batolata-viz. foto), kteří, nakaženi zájmem svých rodičů, s radostným úsměvem a jiskrou v oku vše zdárně absolvovali!