Na videu, které se podařilo Slováckému deníku získat, ještě kolem vozu prochází zřejmě doručovatelka, kterou muž ukrytý v dodávce pozdraví a pokračuje v házení balíků. Teď ho pravděpodobně čeká vyhazov.

„Celé to trvalo odhadem tři minuty. Balíky létaly z auta jeden za druhým, nevěřil jsem vlastním očím,“ prozradil Slováckému deníku muž ze Strání, který událost v říjnu letošního roku natočil. Své jméno si nepřál zveřejnit.

Vedoucí pošty ve Strání byla z celé záležitosti zaskočená. „Opravdu nevím, co vám na to mám říct. Jsem z toho velice nemile překvapená. Skoro se mi ani nechce věřit tomu, co mi popisujete. Rozhodně to není běžná praxe. U nás to funguje tak, že přijede dodávka a doručovatelky si balíky přebírají rovnou do aut. Někdy, když je balíků moc, tak se vyskládají do skladu a po roztřídění putují do aut na rozvoz,“ nechala se slyšet Zdeňka Popelková. Podle ní tamní pobočka denně doručuje sto až sto třicet balíků a nikdy žádné stížnosti nezaznamenala.

Že s poštou v obci nemají problémy, potvrdil i starosta Strání Antonín Popelka. „Nikdy jsem o poškozených nebo rozbitých balících nic neslyšel. Ženské na poště jsou solidní, máme s nimi dobré vztahy. V tomto případě asi selhal lidský faktor. Nemělo by se to stávat, ale víte, jak to je – devět lidí je dobrých a desátý to pokazí,“ pokrčil rameny Antonín Popelka.

Zda se jednalo o momentální selhání, nebo zda u daného řidiče šlo o běžnou praxi, je možné jen spekulovat. Zaměstnance České pošty každopádně čeká tvrdý trest.

„Celou záležitost, která je na videu, prověříme, protože se rozhodně nejedná o standardní chování našich doručovatelů. Ze strany pracovníka pošty jde o porušení vnitřních pravidel a jediné možné řešení je ukončení pracovního poměru,“ uvedl mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

V minulosti podle něj společnost řešila jednu obdobnou záležitost s doručovatelem v Praze a zde rovněž došlo k ukončení pracovního poměru.

„Celá situace nás mrzí a chtěli bychom se našim klientům omluvit,“ dodal mluvčí. 

VÝZVA: Byly vám v posledních týdnech nejen ve Strání a okolí doručeny poškozené balíky. Piště na e-mail redakce.slovacky@denik.cz.