Stres, zákeřný původce nemocí

V prvním díle seriálu o zdraví Eva Marečková nabídne rady, jak lépe zvládat stres.

„Stres je komplexní proces, který vzniká jako odpověď na nadměrné požadavky kladené na naše tělesné a duševní rezervy. Nesoulad mezi těmito požadavky a našimi schopnostmi je prožíván jako ohrožení a člověk na takovou situaci okamžitě reaguje. Dlouhodobě působící nezvládaný stres způsobuje mnoho zdravotních problémů. Zpočátku jsou to poruchy soustředění, úzkost, strach, neklid, podrážděnost, nechutenství nebo přejídání. Později to pokračuje vysokým krevním tlakem, nemocemi srdce a cév, poruchami zažívání a metabolismu až ke snížení obranyschopnosti organismu vůči infekci nebo zhoubnému bujení,“ poznamenává lékařka Eva Marečková.

Pro lidi postižené stresem nabízí hradišťská poradna Natur House speciální Antistresový program, který je aktuální novinkou právě v tuto dobu. Na podzim a v zimě totiž mnoho lidí upadá do stresu také kvůli nedostatku slunečního záření.

„Poskytujeme podrobné vyšetření, konzultaci, antistresovou dietu podpořenou antistresovými produkty, tedy doplňky stravy vyrobenými výhradně na přírodní bázi. Jedná se o kapsle, ampule, čaje a koncentráty, které se dají koupit pouze v prodejnách Natur House. Můžeme nabídnout také celozrnné sušenky různého druhu, které tento program doplňují. K antistresové dietě poskytujeme i recepty a seznam potravin, které je vhodné zařazovat do jídelníčku,“ doplňuje doktorka Marečková, která podotýká, že upravený jídelníček neznamená žádná zásadní omezení v množství nebo ve výběru potravin.

Ukázková snídaně se podle dietoložky může skládat například ze zelené kávy, celozrnného pečiva, tvarohového sýra a kousku zeleniny.

„Podrobnější rady mohou lidé získat při návštěvě naší poradny Natur House v Rezidenci Hradební u autobusového nádraží nebo na internetových stránkách www.naturhouse-cz.cz. Odpovím také ráda na e-mailu: uh@naturhouse-cz.cz,“ uzavírá doktorka Eva Marečková. (red)