Společnost je součástí zbrojařské skupiny Colt CZ Group SE, která zaměstnává více než 2000 lidí v ČR, USA, Kanadě, Německu a Švédsku.

"V kontextu zvyšující se produktivity práce a v reakci na fluktuaci poptávky na některých trzích, zejména v USA, reaguje Česká zbrojovka úpravami výrobního taktu a struktury výrobkového mixu, optimalizací počtu zaměstnanců a dalšími opatřeními. Snahou je zvyšování konkurenceschopnosti a nákladové efektivity na světových trzích. Vedení České zbrojovky o těchto iniciativách detailně informovalo zaměstnance," uvedl Hauerland. Kolika pracovníků se bude odstávka týkat, neupřesnil.

Jedna ze současných budov ČZ Uherský Brod.
Česká zbrojovka chystá propouštění. Vedení upřesnilo počty i termín

Holding Colt CZ Group SE vykázal loni podle zveřejněných předběžných konsolidovaných neauditovaných finančních výsledků rekordní výnosy téměř 14,6 miliardy korun. Meziročně vzrostly o 36,5 procenta, zejména kvůli vyššímu prodeji zbraní a konsolidaci výnosů Coltu. Letos skupina počítá s růstem výnosů na 15,1 až 16,9 miliardy korun. Čistý zisk holdingu za loňský rok po zdanění přesáhl dvě miliardy korun, nárůst ve srovnání s rokem 2021 činil 167,5 procenta. Představenstvo navrhne zvýšit dividendu na 30 korun na akcii.

Počet prodaných zbraní skupina loni meziročně zvýšila o 10,5 procenta na 693.391. Krátké palné zbraně byly zastoupeny z více než 58 procent, dlouhé palné zbraně téměř ze 42 procent. Stěžejní jsou pro holding trhy v Severní Americe, Asii a Evropě.

Upravený čistý zisk skupiny po zdanění dosáhl v roce 2022 téměř 2,3 miliardy korun, což bylo o 96,4 procenta více než předloni. Upravený ukazatel EBITDA očištěný o mimořádné položky skupině loni ve srovnání s předchozím rokem vzrostl o 55,2 procenta zhruba na 3,4 miliardy korun. EBITDA je hospodářský výsledek před započtením úroků, daní a odpisů. Skupina loni investovala 679,7 milionu korun, meziročně o 7,3 procenta více.