Před sedmnácti lety se ve svazarmovské autoškole neprováděl výcvik na malý motocykl. „To rozhodlo. Původně jsem si myslel, že budu dělat právě jenom tento výcvik. Pak jsem ale přišel na to, že budu muset kvůli zájmu dělat výcvik pro všechny skupiny motorových vozidel,“ vzpomíná Karel Jakeš, který před svým osamostatněním pracoval v rožnovské pobočce vsetínské autoškoly šest let.

Ani on se nevyhnul problémům. „Nejhorší ze začátku bylo, že jsem neměl výukové prostory. A hrozilo samozřejmě také riziko, že pokud nepřijdou zájemci o získání řidičského průkazu, budu bez příjmů,“ uvedl Jakeš.

Nejprve působila deset let autoškola AJK v Domově mládeže rožnovského středního odborného učiliště.

„Nyní působíme v prostorách firmy Golem, která sídlí v sousedství krytého bazénu. Kromě shánění vhodných prostor pro provozování autoškoly jsme jinak žádné větší problémy nezažili,“ podotknul Karel Jakeš.

Podle registrace má v současné době fungovat v Rožnově pod Radhoštěm jedenáct autoškol, výuku a zkoušky však pravidelně provádí jenom pět z nich.
„I tak je to poměrně vysoký počet na tak malé město, ale uživíme se všichni a zatím práci máme. Neděláme si naschvály, spíše spolu vycházíme přátelsky,“ dodal majitel autoškoly.

Karel Jakeš původně začínal podnikat sám, bez zaměstnanců s malým motocyklem Simson a se Škodou 125 L. Dnes už má pro výuku budoucích řidičů připravena čtyři osobní auta, jedno nákladní a čtyři motocykly.