„Opět prokázali výbornou připravenost, snad jako jediní v republice pokořili hranici 27 tisíc bodů. Když se podaří vyhrát jednomu ročníku, může to být náhoda.

Ale v Kroměříži dokazují, že je to o systematické práci, nejlepší v republice totiž byli již minimálně pětkrát,“ smeká pomyslný klobouk Šárka Kašpárková, světová šampionka v trojskoku, rovněž tradiční patron akce.

Spolu s Oskolem má jistou účast na republikovém finále i druhá ZŠ Šafaříkova z Valašského Meziříčí, pořádající ZŠ Mánesova skončila bronzová.

„Šanci na postup ale máme velkou, protože jsme získali hodně bodů a náš kraj bývá většinou nejvíce výkonnostně našlapaný. Třeba loni postoupilo do celostátního finále hned pět družstev,“ upozornila hlavní organizátorka akce a učitelka na otrokovické ZŠ Eva Štouračová.

V obrovské konkurenci byly v deseti tradičních disciplínách k vidění vynikající výkony, třebaže počasí atletice nepřálo.

„Nevyšlo nám po mnoha letech, naštěstí nepršelo. Letošní jaro je divoké, chlad a vítr poznamenaly výkony,“ pokrčila rameny Kašpárková, která společně se svým týmem přivezla dětem překvapení v podobě kouzelníka.

„Měl velký úspěch. Protože já jsem už pro děti inventář, musíme hledat zpestření,“ pousmála se sympatická úspěšná atletka.

Z pořádající otrokovické školy už popáté ovládl statistiky mezi jednotlivci Adam Štourač.

„Zvítězil snad o 500 bodů. Je šikovný, dělá závodně atletiku a věnuje se také florbalu,“ poznamenala hrdá maminka Eva Štouračová.

Republikové finále se uskuteční od 5. do 7. září v Brně a zároveň zahájí čtvrtý ročník Evropského týdne sportu.

Letos se koná jubilejní desátý ročník Odznaku všestrannosti, který založili olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík s Romanem Šebrlem.

Hlavním cílem je všestranný sportovní rozvoj dětí, které sportují pravidelně, ale mohou být zaměřené jednostranně, nebo dětí, které nesportují vůbec.

Odznak všestrannosti je již čtvrtým rokem součástí Sazka Olympijského víceboje, společného projektu Sazky a Českého olympijského výboru.