Členové klubu ze Slovácka v celkovém hodnocení klubů skončili na skvělém druhém místě, lepší byli pouze atleti z Českých Budějovic.

Nejlepším letošním českým výkonem si pro zlato doskočil Šimon Pekař v trojskoku. „Výkon 14.89 metru je také jeho nový osobní rekord,“ hlásí předseda Slovácké Slavie Uherské Hradiště Pavel Kunt.

Hned dvě zlata získal Petr Meindlschmid. Nejprve zazářil v soutěži dálkařů výkonem 7.46 metru. Druhý triumf si připsal v závodě na dvě stě metrů, když týmového kolegu Filipa Hanáčka porazil o sedm tisícin sekundy.

„V cíli to tak byla dvojitá radost pro hradišťské atlety,“ prohlásil Kunt.

Hokejisté Uherského Ostrohu (červené dresy) skončili ve čtvrtfinále play-off Krajské ligy.
Ostroh v klíčové bitvě sezony obdržel osm branek, skončil už ve čtvrtfinále

Další zlato získala Tereza Fusková v závodě na osm set metrů. „Terka, která před čtrnácti dny nedokončila mistrovství Moravy a Slezska pro bolesti třísel, tentokrát celý závod odtáhla, v posledním kole přidala a v cíli se mohla radovat z titulu, z nového osobního rekordu a z nejrychlejšího letošního času v kategorii juniorek 2:10.77 minuty,“ líčí Kunt.

„I naši další členové v Ostravě předváděli velmi slušné výkony na hranici svých osobních rekordů a zaslouží také uznání za tréninkovou píli v zimním období,“ dodává.