Elitní člen klubu Armwrestling Hluk na pravé ruce opanoval kategorii masters nad sto kilogramů. Svůj úspěch podtrhl třetím místem, které obsadil na levé ruce.

„Je to největší úspěch kariéry. Stavím ho úplně nejvýš,“ říká nadšený Tesařík.

Na letošním devětadvacátém mistrovství Evropy zopakoval parádní výsledky z Polska, kde před dvěma lety bral rovněž zlato a bronz.

„Tentokrát ale konkurence byla opravdu veliká. Nešlo o množství závodníků, ale o jejich kvalitu. Byli tam mistři světa, Evropy. Startovní pole bylo opravdu poskládané těžkým způsobem,“ líčí Tesařík.

Šestnáctiletý útočník Slovácka Filip Vecheta si odbyl premiéru v nejvyšší české soutěži
Ve Slovácku je velká konkurence. Všechno je o další práci, říká talent Vecheta

Podle něj nebylo v Řecku slabých nebo špatných soupeřů.

„Vážím si každého skalpu. Byli tam borci, ke kterým jsem ještě před pár lety vzhlížel. Jsou to moje idoly. Teď mi to vyšlo a na nejvyšším stupni jsem byl já,“ radoval se.

K trumfu na silnější pravé ruce mu pomohl úspěch na levé ruce.

„Soutěž byla první, navíc jsem to moc nečekal,“ přiznává. „Uklidnil jsem se a dal dohromady,“ přidává.

Na pravačce prošel bez zaváhání. Vyhrál všechny zápasy včetně finále. V klíčových duelech přemohl silného a neoblíbeného Maďara, kterému v minulém roce čtyřikrát podlehl.

„To ale bylo na soutěži v Maďarsku. V Řecku byli jiní rozhodčí,“ směje se elitní český pákař.

„On musel nejprve zdolat Turka a ve finále by mě musel porazit dvakrát, což se mu nepodařilo,“ pokračuje.

Šanci na zlato dlouho živil i na levé ruce.

„Zápasy nebyly špatné, ale v boji o medaili jsem měl dost těžký zápas s Turkem, který to nakonec celé vyhrál. O postup do finále s Ukrajincem už mi nezbývaly síly,“ přiznává Tesařík.

S bronzem byl ale nesmírně spokojený. „Levačku beru jako slabší ruku, proto je medaile úplně super,“ zářil silák ze Slovácka.

Jelikož si v Řecku plnil povinnosti také klubového a reprezentačního trenéra a ve volných chvílích sledoval své parťáky a svěřence, na oslavu titulu evropského šampiona mu nezbyl čas.

Ani po návratu na Moravu se ale nejuchalo.

„Teprve za čtrnáct dní se koná mistrovství republiky. O týden později se zase koná poslední pohárová soutěž. Až v létě bude přestávka, kdy se dá něco vymýšlet,“ říká.

Nyní si chce zkušený pákař doléčit šrámy a ulevit namoženým rukám. Rodina ale čerstvého kontinentálního šampiona přivítala pěkně.

„Přiletěli jsme v sobotu zrovna na oběd. Servírovala se hovězí líčka s bramborovou kaší, takže jsem si pochutnal,“ usmívá se Tesařík.

Spokojený byl nejen se svými výkony a výsledky, ale také s vystoupením devítičlenné výpravy z České republiky. Armwrestling Hluk v Řecku reprezentovali tři zástupci. Kromě Tesaříka o medaile bojovali také veterán Jaroslav Štůsek a vozíčkář Martin Zábojník.

„Jarda byl dvakrát čtvrtý a Martin obsadil čtvrté a sedmé místo,“ dodal Tesařík.