Staré Město – Odolena Voda 0:3 (-18, –21, –22)

„Soupeř hrál velmi dobře a přehrál nás ve všech činnostech," posteskl si domácí trenér Petr Karabec. Jeho slova dokonale vystihla dění na palubovce, kde až na pár momentů, kralovali hosté z Odolene Vody.

V extraligové tabulce dělil oba soupeře pouhý bod, rozdíl ve hře byl však markantnější. Hráči Aera si především díky skvělému servisu obou Brazilců a výborné hře na síti brzy vytvořili několikabodový náskok, domácí borci se jejich útokům jen těžko bránili.

Zlepšení ve druhém setu v obraně i v útoku přineslo svěřencům Karabce vedení až 10:6, ale následné účinkování Guilherma na servisu je vrátilo zpátky na zem. Hosté získali rozhodující náskok 17:12 a v koncovce domácí jen korigovali.

Třetí set začal zapsáním špatného postavení domácích, takže za stavu 0:0 střídal Ermana Paták. Průběh byl sice vyrovnanější, ale znovu rozhodoval lepší servis hostů a z toho pramenící jednoznačná převaha na síti. Domácí se prakticky nedostali do hry a zasloužené vítězství slavili hráči Aera.

„Hostům se mimořádně dařil servis, od čehož se odvíjela i dobrá obrana na síti. Po celý zápas jsme se výrazněji nedostali do hry," věděl domácí kapitán Jiří Kment.

„Utkání bylo pro obě družstva rozhodující pro postavení v tabulce. Domácí jsme přehráli především servisem a útokem. Hráči splnili taktické pokyny a máme zasloužené vítězství," radoval se trenér Odolenen Vody Vladimír Bednář. (ps, ms)