Slovácký celek nastoupili do utkání na nahrávce s Ferencem a na univerzálu hrál Adamec, který si v průběhu třetího setu obnovil zranění a zápas nedohrál.

Ve vyrovnaném prvním setu vedli hosté v koncovce 22:21, domácí úspěšnou obranou otočili na 23:22 a zvládli i závěr nejtěsnějším rozdílem.

Podobný průběh měl i druhý set. „Hráči VSK dospěli k setbolu 24:23, ale koncovku nezvládli po chybách na příjmu i v útoku. Ve třetím setu ztratili vedení 16:13, když v jednom postavení chybovali na příjmu i v útoku a nadšeně bojující hráči Komety otočili šňůrou bodů na 22:16 a set vítězně dohráli," hlásí staroměstský funkcionář Petr Straka.

2. volejbalová liga
Výsledky mužů: Staré Město - Kometa Brno 1:3 (23, -24, -21, -24), Staré Město - Kometa Brno 0:3 (-23, - 24, -20)
Sestava VSK: Ferenec, Kroča, Kostík, Adamec, Dřímal, Michalčík, libero Bláha, střídali Kamler, Skyba, Mackovík, Kittel, Kamrádek, Janík, Směták

Přetahovaná pokračovala i v závěrečném setu.

„Domácí průběžně vedli, naposledy 19:17, ale závěr nezvládli. Hosté s větším nasazením se radovali z celkového vítězství díky úspěšné obraně v poli," říká Straka.

Také odpolední zápas rozhodly vyrovnané koncovky, ve kterých domácí selhali.

Do druhého sobotního zápasu nastoupil na nahrávku Kamler a zraněného univerzála Adamce vystřídal Kittel.

„Domácí celek vedl jen v úvodu 7:5, pak postupně ztrácel v koncovce 21:23. Skóre ještě srovnali, ale nakonec set získali hosté," popisuje Straka.

Ve druhém setu nevyužili hráči VSK výrazné vedení 22:16 a díky zbytečným chybám umožnili nadšeně bojujícím hostům srovnat v jednom postavení na 22:22.

„V závěru sice měli setbol 24:23, ale koncovku opět nezvládli a set ztratili. Nedařilo se jim ani v závěrečném setu, postupně ztráceli a hosté dotáhli zápas k jednoznačnému třísetovému vítězství," dodal Straka.