Závodu historických motocyklů a sajdkár v jízdě pravidelnosti, který je zařazen do seriálu mistrovství Evropy, se na Slovensku zúčastnilo celkem deset jezdců z Uherskohradišťska.

Největší úspěchy sbírali mezi sajdkárami. Suverénním vítězem se stala posádka Karel Matuš st., Martin Kratochvíl. „Dlouho jsme se ale o prvenství přetahovali. Podobné časy jako my totiž zajížděli i Vařecha s Josefíkem, kteří pak ovšem trefili obrubník a s proraženou pneumatikou už nemohli udržet tempo,“ popsal Karel Matuš st. dramatický vývoj závodu, ve kterém si pro třetí místo dojeli Pavel a Michal Šlezarové z Karafiát teamu. „Měli problémy s karburátorem, jinak by nás určitě potrápili o něco víc,“ nechal se slyšet Matuš st., jenž má před posledními dvěma závody velkou šanci stát se mistrem Slovenska.

Zkušený jezdec zabodoval i mezi jednotlivci, ve třídě do 500 ccm byl v cíli na rychlost devátý, jen dvě příčky za dalším jezdcem Motosport Klubu Uherské Hradiště Mariánem Panáčkem. „Jsem rád, že jsem mu zdatně sekundoval,“ usmál se Karel Matuš st. V jízdě pravidelnosti si oba jezdci místa prohodili – Panáček skončil 14., jeho kolega o dvě příčky výše. Ve stejné kategorii se vydal na trať i Rostislav Lux, závod ale kvůli poruše nedokončil.

V dramatickém závodě ve třídě Supermono se výborným výkonem blýskl Pavel Matuš, který svedl nádherný a především úspěšný souboj o 4. místo. Ve třídě do 250 ccm byl v cíli jako první Pavel Navrátil z Karafiát teamu, v pravidelnosti mu ale patřila až 8. příčka. Hned za ním dojel Václav Holásek, Milan Šobáň cíl kvůli poruše nespatřil.

Další cenné zkušenosti sbíral ve třídě 0 Parade šestnáctiletý Jan Pospíšil z Kunovic, pro kterého to byl třetí závod v životě. Vedl si úspěšně, doplatil ovšem na závadu motocyklu, když absolvoval pouze jeden trénink, a proto musel do závodu vyrážet z posledního třicátého místa. Přesto dokázal předjet hned osm svých protivníků, což znamenalo konečnou 22. příčku. Okruh v Novém Mestě nad Váhom je mezi hradišťskými jezdci oblíbený. „Těchto závodů se zúčastňuji pravidelně,“ přitakává Karel Matuš st., který už zde stál nejednou na stupních vítězů. Na Slovensku se mu líbí, ve srovnání se Slováckým okruhem však ten podjavorinský poněkud pokulhává. „Jde sice také o příměstský okruh, ten staroměstský je ale bezpečnější a také pořadatelsky lépe zvládnutý,“ chválí své domácí závody zkušený jezdec.