Trtek zvládl čtyřicetikilometrovou trať za 1:32:01,9 hodiny. Druhého Bulejka porazil o tři minuty, třetí Peprný zaostal za vítězem o více než pět minut.

„Já ale nejedu na výsledky, ale proto, že mě to baví,“ tvrdil v cíli vítěz závodu horských kol, který se jel v rámci Slováckého léta vůbec poprvé.

„Nejsem žádný mistr, ale snažím se závodit na dobrých závodech, protože právě na nich sbírám zkušenosti. Vždycky je lepší, když s někým soupeřím, než když jedu sám,“ říká.

Závod horských kol při Slováckém létě v Uherském Hradišti  vyhrál nivnický cyklista František Trtek.
Trtek pokořil Everest, místo porodu ovládl Jarošovskou čtyřicítku

„Tady jsem si mohl vedení kontrolovat. Nebylo potřebovat jet úplně rychle,“ přidává.

Mezi ženami triumfovala Lucie Skřivánková. Devětadvacetiletá cyklistka sice kvůli nedorozumění a špatným informacím nestihla start Jarošovské čtyřicítky a na trať vyrazila s téměř dvouminutovým zpožděním, ale i po náročném sobotním Bikemaratonu Drásal, kde skončila v silné konkurenci čtvrtá, potvrdila v Uherském Hradišti roli hlavní favoritky a nakonec s přehledem zvítězila. Do cíle dorazila v čase 2:05:54,6 hodiny.

„Jsem zvyklá na mnohem horší terén, toto pro mě byl spíš asfalt, ale i v tom vedru to bylo příjemné odreagování,“ usmívala se v Parku Rochus Skřivánková.

Celkem se na start hlavního závodu postavilo šedesát mužů a žen. Účastníci absolvovali tři kola o délce necelých čtrnácti kilometrů. V dětském závodě se představilo třicet chlapců a dívek.

Jarošovská 40 – závod horských kol při Slováckém létě 2020 (40 km)

Muži: 1. František Trtek (1:32:01,9), 2. Roman Bulejko (1:35:00,4), 3. Aleš Peprný (1:37:08,3)

Ženy: 1. Lucie Skřivánková (2:05:54,6), 2. Nikola Kovárová (2:20:28,5), 3. Šárka Burešová (2:49:11,3)

Muži 15-25: 1. Lukáš Kohout (1:39:50,2)

Ženy 15-25: 1. Kateřina Burešová (2:23:51,3)