Staroměstská hala na Rybníčku přivítala 36 hráčů z celé republiky. „Byli zde hráči například z Opavy, Brna, Prostějova, Jihlavy či Přerova," poznamenal Jan Svoboda, šéftrenér domácího oddílu, který měl na turnaji tři želízka v ohni. Z tria Michal Kozumplík, Josef Zapletal, David Mišťúrik se nejvíce dařilo Josefu Zapletalovi, který odehrál čtyři velmi vydařené utkání a postoupil do semifinále dvouhry.

V boji o finále nestačil na Jaroslava Šmédka z Prostějova, kterému podlehl ve dvou setech. Mezi nejlepších šestnáct postoupil David Mišťúrik, kde nestačil na Jiřího Nováka z Prostějova. Oba společně se ale následně blýskli ve čtyřhře, kde obsadili celkové 3. místo.

Nejmladší z domácích hráčů, teprve dvanáctiletý Michal Kozumplík, podlehl po bojovném výkonu Markovi Tejkalovi z Brna v prvním kole.

I přes výsledkově vydařený turnaj měli trenéři Jan Svoboda a Pavel Štěpánek k jejich výkonům výhrady. „Výkon a tedy i výsledek můžeme hodnotit určitě pozitivně. Ve vystupování během utkání měli ale hráči bohužel opakovaně obrovské rezervy," nechal se slyšet Jan Svoboda. „Především u Davida s Pepou je to jejich nejslabší stránka, která je nejvíce limituje v klíčových stavech utkání," doplnil Pavel Štěpánek.

Celý turnaj nakonec jednoznačně ovládl první nasazený Vojtěch Podzemný z Opavy, jenž ve finále přehrál Šmédka 6:1 a 6:4. Ve čtyřhře triumfovala rovněž první nasazená dvojice Podzemný – Zoubek (Ostrava), kteří ve finále porazili Jančíka (Přerov) s Vaculíkem (Brno).