CYKLISTIKA

V Hulíně si na horských kolech zazávodilo 76 mladých bikerů

Velký zájem byl o 8. ročník otevřeného závodu v cross country MXM junior MTB Team v Hulíně. Ten pořádal v náhradním říjnovém termínu cyklistický klub MXM Hulín. Původně se měl tento závod uskutečnit už na jaře.

,,Otevřený sponzorsky hodnotně dotovaný závod, který organizoval se spoustou dobrovolníků klubový trenér Jaroslav Stibora pro registrované bikery i neregistrované bikery bez licence se konal na zajímavé trati v parku za hulínskou základní školou Nábřeží. Doprovázelo ho teplé, ale větrné říjnové počasí. Zúčastnilo se ho 76 mladých příznivců horských kol. Nejúspěšnějším klubem byla formace TUFO Cyklozákladna Otrokovice. Její reprezentanti vybojovali celkem 8 prvních míst,“ informovala za domácí oddíl Cykloteam MXM Hulín Julie Malošíková.

Nejlepší hulínská bikerka, která vyhrála závod kadetek, byla ráda, že se v tomto složitém korovinarovém období závod vůbec uskutečnil.

,,I v závěru sezony mám formu a se svým výkonem jsem spokojená,“ pochvalovala si zářijová absolutní vítězka závodu žen v Rohálovské padesátce Julie Malošíková.

Na Hané se závodilo v 15 kategoriích.

VÍTĚZOVÉ JEDNOTLIVÝCH KATEGORII:

Junioři: Vít Balcárek (Cykloop.cz Otrokovice).

Kadeti: Tomáš Mazůrek (TUFO Cyklozákladna Otrokovice).

Kadetky: Julie Malošíková (Cykloteam MXM Hulín).

Starší žáci: Ondřej Matula (TUFO Cyklozákladna Otrokovice).

Starší žákyně: Veronika Macková (TUFO Cyklozákladna Otrokovice).

Mladší žáci: Jakub Šimík (Cykloteam MXM Hulín).

Mladší žákyně: Alexandra Pěluchová (TUFO Cyklozákladna Otrokovice).

Chlapci 9 a 10 let: Matyáš Orsava (TUFO Cylozákladna Otrokovice).

Dívky 9 a 10 let: Viktorie Erbanová (TUFO Cyklozákladna Otrokovice).

Chlapci 7 a 8 let: Tomáš Měřínský (TUFO Cyklozákladna Otrokovice).

Dívky 7 a 8 let: Laura Janečková (SK Edie Team Vsetín).

Chlapci do 6 let: Josef Gaja (TUFO Cyklozákladna Otrokovice).

Dívky do 6 let: Adéla Vodicová (Drahanský Sport Team).

Odrážedla chlapci: Dominik Vodica (Drahanský Sport Team).

Odrážedla dívky: Gabriela Burdová (Hulín).

HOKEJ

Hokejoví junioři Vsetína po výhrách v Šumperku a Přerově vedou tabulku extraligy

Hokejistům Vsetína se v extralize juniorů daří. V posledních zápasech si připsali dvě výhry.

V 5. kole Valaši zvítězili v Šumperku 5:1.

,,Hned v prvním kole soutěže jsme se Šumperkem na domácím ledě prohráli 3:5. Severomoravanům jsme tak oplatili porážku. Důležité bylo, že jsme v polovině utkání po brankách Bednaříka, Baďury a Apolenáře vedli 3:0. Potom už jsme si vývoj střetnutí pohlídali,“ potěšil úspěch nad třetím týmem tabulky hlavního vsetínského kouče Juraje Juríka.

V následném 6. kole Vsetín ovládl zápas v Přerově 7:3.

,,Výsledek vypadá jednoznačně, ale nebyl to jednoduchý zápas. V úvodu nám pomohl rychlý Apolenářův gól. Ten otupil domácí ofenzívu a první třetina se odehrála v naší režii. Po ní jsme si vypracovali tříbrankový náskok.  Bohužel ve druhé části hráči přestali plnit taktické pokyny. Přerov proto ve 29. minutě korigoval skóre na 2:3. Naštěstí v jednatřicáté minutě přidal Babeliak čtvrtý gól a osmačtyřicet sekund před koncem druhé třetiny se do sítě Horáka trefil popáté Baďura. V posledním dějství jsme i díky skvělému Málkovi v bráně a zvýšené bojovnosti cennou výhru uhájili,“ radoval se ze skalpu nepříjemného soupeře Jurík.

V tabulce je po neúplném 6. kole Vsetín na prvním místě.

Výsledky 5. a 6. kola:

ŠUMPERK – VHK ROBE VSETÍN 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Branky Vsetína: Apolenář 2, Bednařík, Baďura, Svoboda.

PŘEROV – VHK ROBE VSETÍN 3:7 (0:3, 2:2, 1:2)

Branky Vsetína: Babeliak 2, Apolenář, Maštalíř, Kožený, Baďura, Houser.

Vsetín: Málek – Kožený, Houser, Křňáč, Pernický, Sviták, Macík – Veselý, Maštalíř, Baďura, Apolenář, Bednařík, Jurek, Novosad, Kopčil, Svoboda, Vrána, Babeliak, Čapka, Dědek.

HOKEJ

Zlín v extralize dorostu nedal šanci Vsetínu. Nulu vychytal Michal Hendrych

Pohodovým vítězství Zlína skončilo valašské derby v hokejové extralize dorostu. Berani vyhráli ve Vsetíně 5:0.

,,Hlavně v první třetině jsme byli nedůrazní a dělali jsme chyby v defenzívě. Od druhé části jsme se zlepšili, ale neproměňovali jsme šance. Zlín získal tři body zaslouženě,“ uznal trenér Vsetína Jan Dědek.

,,Výhra mě potěšila. Zápas jsme měli od osmé minuty pod kontrolou. Důležité také bylo, že jsme si v 19. minutě po dvou trefách Jecha a brance Jakuba Čechmánka vypracovali třígólový náskok. Dařilo se i gólmanovi Michalovi Hendrychovi, který vychytal nulu. Ovšem náš výkon nebyl úplně ideální. Ještě máme na čem pracovat,“ byl po utkání nečekaně ke svým svěřencům kritický zlínský kouč Tomáš Jankovič.

VHK ROBE VSETÍN – PSG BERANI ZLÍN 0:5 (0:3, 0:2, 0:0)

Branky: Jecho 3, Čechmánek, Tomeček.

Vsetín: Mareček (Rygl) – Mikula, Fojtík, Machů, Valda. Mošnička – Koláček, Rigo, Kovář, Adámek, Matějíček, Dědek, Turek, Hrdý, Čajanová, Tomek.

Zlín: Hendrych (Málek) – Žižka, Sýkora, Burian, Mojžíš, Hamrla, Šišák – Peprna, Jecho, Tomeček, Ramert, Horský, Jakub Čechmánek, Heš, Matúšů, Babulík, Gerych, Holba, Ondřej Leška.

JUDO

Mladí judisté SKP Zlín vybojovali ve Velké ceně Adamova 14 medailí

Mladým judistům SKP Zlín se na začátku října těsně před kvůli koronaviru uzavřením sportovních hal a tělocvičen dařilo. Zlínská výprava ve Velké ceně Adamova pod vedením trenérů Jana Hrbáčka a Jindřicha Slavíka vybojovala celkem 14 medailí.

,,V Adamově se představilo 250 judistů. Pro kategorii mladšího žactva to byl na Blanensku zároveň poslední kvalifikační turnaj o postup na mistrovství republiky,“ upozornil Jan Hrbáček.

Z reprezentantů SKP Zlín v Adamově zlaté medaile získali Dana Popeláková, Filip Hrbáček, Jan Vaněk a Jakub Slíva. Z druhých míst se radovali Kateřina Vichorcová, Klára Fuksová a Adam Stříteský. Bronzové příčky obsadili Tereza Kovalčíková, Kamila Zuštinová, Dan Baletka, Vojtěch Vořechovský, Alex Malík, Jiří Pavelka a Erik Prošek.