ATLETIKA

Běh Napajedelskou bránou vyhrál ultramaratonec Ondřej Velička. Jana Žaludková si závod užívala

Napajedla – Ondřej Velička z Bystřice pod Hostýnem zvítězil ve 3. ročníku Běhu Napajedelskou bránou. V závodu na 5 mil, který se běžel na okruhu Na Kapli na po cyklostezce podél řeky Moravy, dosáhl času 29:27. Stříbrný Přemysl Žaludek byl o v cíli sedmnáct sekund pomalejší, třetí místo obsadil Pavel Trňáček (29:53).

,,V Napajedlech jsem testoval formu před Spartathlonem. Na rovinaté trati se mi dařilo stupňovat tempo. Do cíle jsem dokonce doběhl ještě s rezervou,“ potěšila forma předního českého ultramaratonce Ondřeje Veličku.

,,Půl roku jsem kvůli zranění neběhal. V pětimílovém podniku jsem to chtěl zkusit. Nakonec z toho bylo povzbudivé druhé místo,“ radoval se z povedeného výsledku stříbrný Přemysl Žaludek.

Pětimílový závod žen v Napajedlech vyhrála zlínská Jana Žaludková (32:34). Druhá byla za čas 36:32 Alexandra Kudelová, bronzovou pozici obsadila v čase rovných osmatřicet minut Jitka Bařinová.

,,Běhání si v posledním období užívám. V hlavním závodu jsem byla vpředu dlouho v kontaktu s nejlepšími muži. Ti potom zrychlili. Mezi ženami jsem však byla suverénní,“ pronesla v cíli spokojená Jana Žaludková.

V Napajedlech uspořádali také závod na 2 míle. Ten v mužích ovládl David Šimek (11:45). Mezi ženami byla nejrychlejší Mariana Vaňáčová (13:49).

ATLETIKA

Kroměřížský atlet Karel Hošek vybojoval na mistrovství světa veteránů stříbrnou medaili

Kroměříž – Atlet Karel Hošek bude na letošní září určitě rád vzpomínat. Reprezentant AK Kroměříž vybojoval na 23. mistrovství světa veteránů v Malaze v hodu diskem v mužské kategorii 60 – 64 let stříbrnou medaili. Ve Španělsku se blýskl výkonem 50,79. To byl zároveň jeho osobní rekord v této disciplíně.

,,V Malaze se v kategorii šedesátníků představilo 45 diskařů. Ve velmi dramatickém finále byl Hošek před posledními šestými pokusy výkonem 47,51 na čtvrtém místě. Posledním pokusem si však zajistil druhou příčku,“ informoval předseda kroměřížského atletického klubu Ota Šedý.

Titul získal stejným výkonem, ale lepším druhým pokusem Giovanni Rastelli. Třetí skončil další reprezentant Česka Jiří Šolar (49,72).

ATLETIKA

V Kašavském krosu jsou připravené dvě tratě. Delší měří 15 kilometrů

Kašava – V sobotu se poběží 3. ročník Kašavského krosu. Start závodu je ve 12 hodin před Obecním domem v Kašavě.  Pořadatelé připravili dvě tratě. Delší měří 15 kilometrů a má převýšení 700 metrů, kratší s převýšením 300 metrů je dlouhá 7 kilometrů. V obou podnicích mají muži i ženy možnost zazávodit si v několika věkových kategoriích. Startovné je 250 Kč.

,,Trať patnáctikilometrového závodu vede od Obecního domu směrem pod vrchol Vančica, dále pak na vrchol Na Sýkorce, potom k posezení U Míků, záhy na vrchol Sobolice, Vinohrádek, poté kolem kašavského kostela k základní škole a na Vrzavé skály. Následuje dlouhý seběh až na hlavní cestu pod poslední kopec závodu Fišerku. Odtud se poběží do cíle u Obecního domu. 7 kilometrů dlouhý závod se poběží od Obecního domu rovněž pod vrchol Vančice, dále pak k posezení U Míků, na Sobolici, Vinohrádek a do cíle u Obecního domu,“ představil krosový podnik v Kašavě a okolí jeden z jeho organizátorů Tomáš Minařík.

Loňský hlavní 15 kilometrů dlouhý závod v Kašavě vyhráli fryštacký běžec v barvách Ekodrillu Zlín Radoslav Šíbl (1:12:55) a Vendula Skoupá ze Slavičína (1:43:20).

ATLETIKA

Prvenství v nedělním Slováckém běhu obhajují Lukáš Kučera a Adéla Esentierová

Uherské Hradiště – V neděli se v Uherském Hradišti uskuteční 61. ročník mezinárodního městského Slováckého běhu. Trať tradičního podzimního podniku pořadatelé připravili do okolí Masarykova náměstí. Vypsáno je celkem 20 kategorií a všechny mají start i cíl před Domem knihy Portal.

Součástí sportovního dne na Slovácku je i od 12.45 hodin lidový nesoutěžní běh. Ten měří 2000 metrů. Nejmladší žactvo začne svoje závody v 10 hodin. Start hlavního závodu dlouhého 10 kilometrů rozloženého do 8 okruhů je ve 12 hodin. Ženy vyběhnou na trať v 11.25 hodin. Startérem je Jaroslav Sabák.

Loni v Uherském Hradišti dominoval v čase 33:21 Lukáš Kučera z Univerzity Brno. Mezi ženami ovládla pětikilometrový závod Adéla Esentierová (Baláž Team Ostrava, 19:30).

CYKLISTIKA

V neděli se ve Velkých Karlovicích koná Moravsko-Slovenský pohár ve sjezdu horských kol

Velké Karlovice – Závěrečný šestý podnik Moravsko-Slovenského poháru ve sjezdu horských kol se koná v neděli ve Velkých Karlovicích. Závod se pojede v prostorách Bikeparku Kyčerka na trati dlouhé 1350 metrů. V sobotu je na programu od 10 do 17.30 hodin volný trénink. Volný trénink bude k vidění ještě v neděli mezi 8.30 a 9.30 hodinou. Start semifinálové jízdy je v 11 hodin.  Finálová jízda odstartuje ve 13 hodin. Vypsány jsou kategorie pro ženy, juniory, kadety, dále pak Master, Hobby a Elite.

HOKEJ

Mladí Berani vytěžili v duelech s Třincem a Přerovem pouze dva body

Zlín – Další dva nepovedené zápasy mají za sebou extraligoví hokejoví junioři Zlína. V tabulce skupiny D jim po 10. kole patří čtvrté místo. Nyní má soutěž krátkou přestávku. V následujících utkáních se berani v pátek 19. října od 15 hodin střetnou v regionálním derby se Vsetínem. V sobotu 20. října budou hrát od 14 hodin v Havířově.

V pátečním duelu zlínské mužstvo podlehlo Třinci 1:2. Domácí začali zápas proti favoritovi aktivně. V 5. minutě však inkasovali z hokejky Geidla první gól. Potom se až do konce hrálo vyrovnané střetnutí. Berani ale byli nepřesní v koncovce. Naopak produktivnější tým ze Slezska v třiačtyřicáté minutě dal po brejkové akci Pavla Matěje druhou branku. Ševci se dočkali až v 57. minutě, kdy po teči Weintritta korigovali stav na 1:2. Domácí brali alespoň bonusový bod za povedenou nádstavbu. O ten se postaral Pavlas.

,,Soupeře se nám podařilo dostat pod tlak. Chyběl nám však větší klid při proměňování šancí,“ konstatoval po utkání domácí gólman Daniel Huf.

V sobotním střetnutí Zlín prohrál v Přerově 3:6. Naštěstí si z Hané znovu díky Pavlasovi přivezl alespoň bod za zvládnutou nádstavbu.

,,Domácí byli trpělivějším celkem. My jsme se tradičně na každý gól hodně nadřeli. Hlavně nám ale chyběl důraz před oběma brankami,“ byl z výsledku zklamaný zlínský kouč Zbyněk Mařák.