VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zápisník Lubomíra Hotaře

Kroměříž – Keňan Kipchumba Mark Rotich zvítězil v 16. ročníku Běhu rodným krajem Emila Zátopka. V podniku dlouhém 22,3 kilometru, který měl převýšení 375 metrů, zaběhl čas 1:14:30. Závod se běžel na trati se startem v Kopřivnici, dále pak přes Štramberk, Ženklavu, Veřovice, sedlo nad pramenem Jičínky, do Rožnova pod Radhoštěm, kde byl ve Valašském muzeu v přírodě cíl.  

3.10.2018
SDÍLEJ:

Milan Zvonek v Ostravském maratonu 2018Foto: archiv Milana Zvonka.

ATLETIKA

Kroměřížský kolektiv ONěmec. cz vyhrál v Běhu rodným krajem Emila Zátopka soutěž tříčlenných týmů

Na velmi dobré výsledky v něm dosáhli reprezentanti kroměřížského kolektivu ONěmec. cz. V absolutním pořadí v kvalitní konkurenci skončili Tomáš Blaha šestý (1:20:36) a Václav Bitala patnáctý (1:27:55). V ženách doběhla Martina Novotná čtvrtá (1:39:28). Blaha vyhrál kategorii čtyřicátníků a Bitala mezi nimi obsadil bronzovou příčku. Novotná v hlavní ženské kategorii do 35 let vybojovala třetí pozici.

Kolektiv ONěmec, cz navíc dosáhl na velký úspěch, když zvítězil v soutěži tříčlenných týmů. Součet časů trojice Tomáš Blaha, Václav Bitala, Martina Novotná byl 4:27:58. Druhý byl AK Emila Zátopka Kopřivnice (Jakub Ambros, David Hanke, Kateřina Polášková, 4:52:52), třetí místo získalo Město Rožnov pod Radhoštěm (Martin Navařík, Radim Holiš, Petra Holišová, 5:24:10).

,,Letos se na start Běhu rodným krajem Emila Zátopka postavilo 236 běžců. Tomáš Blaha zvolil rovnoměrné tempo s cílem doběhnout celkově do šestého místa. To se mu také podařilo. Martině Novotné se závod velmi líbil. Brala ho jako trénink na Chřibský maraton. Ten bude jejím prvním maratonem v kariéře. Běh mezi Kopřivnicí a Rožnovem pod Radhoštěm si užívala. Dokonce v závěru necítila téměř žádnou únavu. Bylo vidět, že si letos přidává v běžeckém tréninku. Hodně nám také pomohl Václav Bitala,“ chválil své svěřence manažer Ondřej Němec.

ATLETIKA

Milan Zvonek se běhu věnuje teprve jeden rok. V Ostravském maratonu dosáhl na výborný čas 2:56:53

Region – Milan Zvonek si na konci září splnil jeden letošní sportovní cíl. ,,Na jaře mě napadla myšlenka, že bych si na podzim v Ostravě mohl zkusit zaběhnout maraton,“ plánoval na začátku roku atlet z Valašských Klobouk.

To se mu také podařilo. ,,S objemnějším tréninkem jsem začal v létě, kdy bylo po práci víc času na nabíhání kilometrů. Postupně jsem tréninkové dávky zvyšoval. V nejdelším tréninku jsem uběhl 36 kilometrů. Rady jsem čerpal od kamarádů, protože se běhu věnuji pouze jeden rok,“ prozradil Zvonek.

Vůlí obdařený běžec z Valašska se skutečně na konci září postavil na start Ostravského maratonu. A nevedl si vůbec špatně. Dosáhl

v něm času 2:56:53, což mu v nabité konkurenci zajistilo zisk 10. příčky. Mezi třicátníky skončil dokonce čtvrtý. Zvítězil zkušený Petr Pechek (Maratonstav Úpice, 2:27:07).

,,Počasí se na severu Moravy vydařilo. Foukal však docela silný vítr, který mi bral dost sil. Neběžel jsem totiž v žádné skupince. Od startu jsem si však hlídal tempo, abych nepřepálil začátek. Kolem dvaatřicátého kilometru na mě přišla menší krize. Ovšem ta po občerstvení pominula a do cíle už jsem doběhl bez větších komplikací,“ potěšil výkon i výsledek v Ostravě Milana Zvonka.

ATLETIKA

Silvie Zvonková vybojovala v Ostravském čtvrtmaratonu bronzovou příčku. Při vyhlašování výsledků ji dojaly fanfáry filharmonie

Region – Silvie Zvonková vybojovala bronzovou pozici v Ostravském čtvrtmaratonu. Reprezentantka Zvonek Sportu Valašské Klobouky na trati dlouhé10 kilometrů zaběhla čas 45:31. Vyhrála Monika Horáková z Krnova (44:15), před Dominikou Kraussovou (Kilpi Racing Team, 44.29). Závodu se zúčastnilo 108 žen.

,,Do Ostravy jsem odjela podpořit při maratonu manžela Milana. Abych si zkrátila čekání, přihlásila jsem se na čtvrtmaraton. Uběhnout deset kilometrů je pro mě zatím maximum, protože se věnuji závodům horských kol,“ vysvětlovala Zvonková.

Běžkyně z Valašska ovšem na severu Moravy potrápila všechny soupeřky. ,,Od startu jsem se pohybovala v tříčlenné skupince, která bojovala o druhou příčku. Okolo šestého kilometru jsem však polevila v tempu a od tohoto úseku už jsem až do cíle zůstala na třetí pozici,“ informovala spokojená Silvie Zvonková.

Pro ni jako hudebnici bylo zážitkem i vyhlašování výsledků. ,,Dojaly mě slavnostní fanfáry členů ostravské filharmonie,“ svěřila se bikerka a atletka z Valašských Klobouk.

ATLETIKA

Po říjnovém zlínském dvoumílovém běhu se bude losovat zeleninová a ovocná tombola

Zlín – Už desátý letošní Běh na 2 míle se koná v sobotu ve Zlíně. 3,2 kilometrový závod se uskuteční na tradiční rovinaté trati rozložené do dvou okruhů v Přílukách. Start je před budovou Madal Bal v 9 hodin. Prezentace končí v 8.45 hodin. Zazávodit si můžou všichni muži i ženy bez rozdílu věku. Pořadatelé nezapomněli ani na děti. Pro ně připravili 800metrový závod.

,,Ani okolo říjnového zlínského dvoumílového běhu nebude chybět dobrá atmosféra. Všichni běžci určitě budou mít ze svého výkonu radost. Ti nejlepší dostanou drobné odměny. V cíli jsme také připravili kromě tradičních lívanců i zeleninovou a ovocnou tombolu s úsměvnými otázkami,“ zve do Příluk jedna u organizátorek Vinati Docziová.

ATLETIKA

Sobotní Noční běh v Holešově se poběží přes Želkov, Kopaniny a Dobrotice

Holešov – Seriál večerních běhu 2018 zakončí v sobotu 3. ročník Nočního běhu v Holešově. Start 10 kilometrů dlouhého závodu je v 19.30 hodin v holešovské Zámecké zahradě. Na stejném místě je také cíl. Prezentace probíhá od 17 do 19 hodin. Poběží se na okruhové trati směrem na Holešovské rybníky, Želkov, Kopaniny a Dobrotice. Krosaři mají možnost poměřit síly ve čtyřech mužských a čtyřech ženských kategoriích. Zazávodit si můžou i tandemy mix složené z jednoho muže a jedné ženy bez rozdílu věku. V povinné výbavě nařízené pořadatelem závodu jsou však vzhledem k večernímu času čelovky. Od 18 hodin je ještě připravený rodinný charitativní běh. Ten měří 500 metrů.

V loňském roce prvenství ve 2. ročníku Nočního běhu v Holešově vybojovali reprezentant Ekodrillu Zlín Radoslav Šíbl z Fryštáku (35:49) a Martina Novotná (TÜV SÜD Rusava Bike Team, 43:17).

CYKLISTIKA

Reprezentant FORCE KCK Cykloteam Zlín Jiří Hradil skončil v tříetapové časovce na Kasárna stříbrný

Zlín – Jiří Hradil z FORCE KCK Cykloteamu Zlín vybojoval stříbrnou pozici v 18. podniku Slezského pohár silničních cyklistů. Tím byl 4. ročník časovky do vrchu na Kasárna. V závodu dosáhl výsledného času 48:59. Z dalších zlínských jezdců skončil Jiří Slavík sedmý (50:24), Ivo Odvárka osmnáctý (52:57), Josef Slezák devětadvacátý (55:19) a Milan Sedlář obsadil časem 1:02:26 šestapadesáté místo. Zvítězil Tomáš Kojtal z Martina (48:29). V cíli bylo klasifikováno celkem 113 cyklistů.

Na Kasárnách se hodnotily i jednotlivé kategorie. V té hlavní do 39 let dojel Jiří Hradil druhý a Jiří Slavík čtvrtý. Ve společnosti čtyřicátníků obsadil Sedlář 15. příčku a mezi padesátníky bral Odvárka druhé místo a Slezák získal bronzovou pozici.

,,Závod byl rozložený do tří etap. Ty startovaly po dvou hodinách. První etapa ze slovenského Makova byla dlouhá 6,3 kilometru a měla převýšení 388 metrů. Druhá etapa z Velkých Karlovic měřila 5 kilometrů a měla převýšení 402 metrů. Třetí šestikilometrová etapa s převýšením 468 metrů startovala na Ráztoce,“ představil zajímavou časovku Jiří Hradil.

Toho závod proti chronometru na pomezí Moravy a Slovenska zastihl ve velmi dobré kondici. ,,Se svých výkonem jsem spokojený. Vždyť v porovnání s loňským rokem jsem si v tomto závodu zlepšil čas o 1 minutu a 18 sekund. Na Tomáše Kojtala to ovšem nestačilo,“ prozradil ještě Hradil.

CYKLISTIKA

V Podkopné Lhotě obhájil Pavel Žák první příčku. Mezi ženami byla Petra Žáková suverénní

Podkopná Lhota – Pavel Žák vyhrál 5. ročník závodu horských kol Fagus Bike Kopná Lhotská 25tka. Reprezentant stáje Kolovna KM-BT Morkovice zajel v závodu dlouhém 25 kilometrů na okruhu mezi Podkopnou Lhotou, Vrzavými Skálami, Májovou, hájenkou v Držkové, Humencem s cílem opět u Myslivecké chyty v Podkopné Lhotě, čas 1:01:11. Stříbrnou pozici obsadil se ztrátou 1 minuty a 34 sekund Karel Hartl ze slovenské formace Starbike.sk, třetí místo vybojoval Radovan Šíbl z Fryštáku (Ekodrill Zlín, 1:09:22). Radovan Holík (Cyklovat, 1:07:43) skončil čtvrtý a Michal Krejčí (Valachbajk Team, 1:08:42) pátý.

,,Do Podkopné Lhoty jsem přijel obhájit prvenství z loňského roku,“ hlásil před startem Pavel Žák.

Ten svůj záměr myslel vážně, protože od začátku závodu zvolil ostré tempo. ,,Brzy jsem se také na čele osamostatnil a první příčku jsem udržel až do cíle. Karel Hartl se na mě ale dvakrát dotáhl. A to na pátém a později na desátém kilometru. Jeho ataky jsem však bez problémů odrazil,“ prozradil morkovický biker.

Tomu se dařilo ve výjezdech do kopců i v technických sjezdech. ,,Závod se jel na pestré trati, na které bylo kamení i kluzké kořeny,“ upozornil ještě Žák.

Závod žen jednoznačně ovládla v čase 1:24:47 Petra Žáková z Mysločovic, před Veronikou Brázdovou z Kroměříže (1:35:27). Bronzová dojela Petra Holznerová (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 1:38:16).

CYKLISTIKA

Na Ploštině se při závodu horských kol poběží také do schodů

Ploština – V sobotu se na Ploštině pojede závod horských kol Memoriál Josefa Valčíka. Ten je zároveň posledním sedmým podnikem Valašskokarpatské cyklotour 2018. Pořadatelé z Orla Drnovice vypsali celkem 15 kategorií od nejmladšího žactva až po veterány. Bikeři si to rozdají podle věku na tratích od 200 metrů po 13 kilometrů. Prezentace pro dětské kategorie, které startují v 10 hodin, probíhá mezi 8.30 a 9.45 hodinou. Prezentace pro seniorské a juniorské kategorie končí v 11.30 hodin. Start hlavního 13 kilometrů dlouhého hlavního závodu mužů je ve 12 hodin před muzeem na Ploštině. Ženy uslyší startovní výstřel ve 13 hodin. Pro ně je připravený desetikilometrový závod. Cíl je na stejném místě.

,,Závod bude probíhat na kopcovitém dvou a půl kilometrovém okruhu. Zhruba z jedné třetiny se pojede po asfaltové cestě, ze dvou třetin pak v terénu. Na trati se v každém okruhu poběží také do 14 schodů a bikeři musí překonat rovněž jedno desetiprocentní stoupání,“ prozradil hlavní organizátor Josef Častulík.

Ten na Ploštině očekává zhruba 120 příznivců horských kol.

Vítězství na Valašsku obhajují Tomáš Strnka (Bike Team Sazovice) a holešovská bikerka Lucie Prchalová.

HOKEJ

Hokejoví junioři Zlína po skalpu Havířova padli ve Vítkovicích

Zlín – Dva rozdílné duely mají za sebou extraligoví hokejoví junioři Zlína. V tabulce elitní české soutěže jim po 8. kole v základní skupině D patří čtvrté místo. V pátek se zlínský tým na domácím ledě střetne od 15 hodin se silným Třincem, v sobotu Berani zajíždí do Přerova. Zápas na Hané začíná v 16 hodin.

V pátečním souboji Zlín udolal Havířov 2:0. Domácí si po nepřesvědčivých výkonech v posledních dvou duelech napravili reputaci. Berani byli od začátku střetnutí pozorní v obraně. Spolehnout se mohli na gólmana Hufa. V utkání s posledním celkem tabulky se ovšem dlouho čekalo na první branku. O tu se postaral až v šestadvacáté minutě po spolupráci s Lužou a Světlíkem Filip Weintritt. V dalším průběhu zápasu ale marně dobývali havířovskou bránu. Druhou zlínskou trefu přidal až sekundu před koncem základní hrací doby Sebera, Ve 4. minutě nádstavby se z bonusového bodu díky gólu Pawliczka radovali Severomoravané.

,,Ve vyrovnaném utkání se moc šancí neurodilo. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb a díky tomu jsme dali důležitý první gól. Hosté pak otevřeli obranu, ale druhé branky jsme se dočkali až na konci zápasu. Výhru jsme vybojovali po kolektivním výkonu,“ hodnotil první střetnutí domácí trenér Zbyněk Mařák.

V sobotu zlínský tým prohrál ve Vítkovicích 2:4. O osudu střetnutí se rozhodlo v první třetině. Vítkovice vedly v 7. minutě po dorážce Jána Blaška a pohotové střele Bernovského 2:0. Hostům se v třiatřicáté minutě podařilo snížit stav na 3:2. V 57. minutě ale Kunc ranou od modré čáry pečeti vítězství Severomoravanů. Zlín získal alespoň bonusový bod, o který se postaral ve třetí minutě nádstavbové části Weintritt.

,,Polovinu duelu jsme byli na ploše lídra tabulky nedůrazní v předbrankovém prostoru. Od třicáté minuty jsme se zlepšili. Vítkovice si ovšem i díky naší špatné koncovce vítězství pohlídaly,“ konstatoval po druhém souboji Mařák.

Výsledky 7. a 8. kola:

PSG BERANI ZLÍN – HAVÍŘOV 2:1 (0:0, 1:0, 1:0 – N 0:1)

Branky Zlína: Weintritt, Sebera.

VÍTKOVICE – PSG BERANI ZLÍN 4:2 (2:0, 1:2, 1:0 – N 0:1)

Branky Zlína: Pröschl, Václavek, Weintritt.

Sestava: Huf, Kořének (Šarman) – Jarošek, Bednařík, Hamrlík, Jaroněk, Pavlas, Talafa – Kočica, Hefka, Pröschl, Weintritt, Světlík, Lekeš, Podešva, Leška, Kozubík, Luža, Fajkus, Sebera, Václavek.

HOKEJBAL

Malenovice prohrály v Přibyslavicích. Oslabené Čamlíky položila nedisciplinovanost

Malenovice – S první letošní ztrátou se museli smířit druholigoví hokejbalisté Malenovic, kteří ve 3. kole prohráli v Přibyslavicích

3:5. V dalším zápase se Čamlíci představí v neděli od 11 hodin na ploše týmu Flyers Jihlava.

V duelu v Přibyslavicích, kde hosté nastoupili bez obránců Březíka, Nováka, Machuty a forvardů Hruboše, Skyby a Nohala, se malenovickému týmu nevydařila první třetina. Po ní prohrávali 1:4.

,,V ní jsme hráli nedisciplinovaně a domácí nás trestali v přesilovkách. Také jsme vyprodukovali spoustu individuálních chyb,“ zlobil se vedoucí hostujícího kolektivu Tomáš Bubrinka.

Od druhé části se celek z předměstí Zlína zvedl. V třiadvacáté minutě Machálek snížil stav na 2:4 a sedmadvacáté minutě Šimíček skóroval na 3:4.

,,Bylo vidět, že se mužstvo uklidnilo. Proto se nám začalo dařit v útoku. Nicméně vyrovnávací branky jsme nedočkali,“ mrzelo Bubrinku.

Naopak v závěrečném dějství Přibyslavice pátým gólem pojistily svoje vítězství. ,,Z Vysočiny jsme si chtěli odvést alespoň bod. Bohužel nám k němu nepomohla ani téměř čtyřminutová power play,“ konstatoval po střetnutí vedoucí týmu z Malenovic.

PŘIBYSLAVICE – HBC MALENOVICE 5:3 (4:1, 0:2, 1:0)

Branky Malenovic: Medřický, Machálek, Šimíček.

Sestava: Zálešák (Opavský) – Langer, Medřický, Vingárek, Eibensteiner, Lečbych, Mikl – Havlík, Šimíček, Hladký, Machálek, Košatka, Huťka.

TENIS

Libor Zapletal ovládl Frýdlantské podzimní smeče. Karel Křen vybojoval semifinále

Region – Frýdlantské podzimní smeče vyhrál Libor Zapletal. Tenista ze Lhotky u Zlína v antukovém podniku ve Frýdlantu nad Ostravicí, zařazeném v českém okruhu padesátníků do kategorie Jašek Cup, v základní skupině porazil Františka Kocha z Vítkova u Opavy a valašskomeziříčského Petra Dvořáka. V semifinále Zapletal v zápase dvou tenistů, kteří se velmi dobře znají, zdolal Karla Křena (Luhačovice) 6:4. Ve finále si matador ze Zlínska znovu poradil s Františkem Kochem také 6:4.

,,Proti Křenovi hrajícímu od základní čáry se Zapletalovi dařil útok. Duel zvládl skvěle takticky, když luhačovického veterána udolal pestrou hrou. Důležité body trpělivě sbíral hlavně z forhendu. Ve finále s Kochem byl tenista ze Lhotky u Zlína fyzicky zdatnějším hráčem. Prosazoval se hlavně v dlouhých výměnách,“ chválil Libora Zapletala ředitel turnaje Jan Nahodil. Lubo

Autor: Redakce

3.10.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Nákupčí 23 000 Kč Nákupčí. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: zajišťování materiálu pro výrobu, tvorba objednávek, komunikace s dodavateli v tuzemsku i zahraničí, vedení poptávkových řízení o cenách, analýza cenových nabídek, zajištění smluvních vztahů, kontrola skladových zásob a jejich optimalizace, zajištění dopravy a dokladů k zásilkám, proclívání zásilek, vyřizování reklamací, SŠ/VŠ vzdělání ekonom. nebo tech. směru, obdobná praxe výhodou, velmi dobrá uživatelská znalost MS Office (znalost IS Helios výhodou), znalost AJ min. na úrovni B2, velmi dobré komunikační a vyjednávací schopnosti, samostatnost, pečlivost, zodpovědnost, flexibilita, příjemné vystupování, schopnost týmové práce, pozitivní přístup k řešení problémů, zaměstnanecké výhody, prac. poměr na 1 rok s možností prodloužení, pouze životopis na e-mail. Pracoviště: Evpú defence a.s., Jaktáře, č.p. 1781, 686 01 Uherské Hradiště 1. Informace: Lucie Řezáčová, +420 572 557 542. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 20 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků skladový manipulant. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: práce ve skladu s potrtavinář. zbožím, průkaz na VZV podmínkou, kontakt telefonicky nebo e-mailem. Pracoviště: Roxell, s.r.o. - prac., Na Záhonech, č.p. 1482, 686 04 Kunovice. Informace: Igor Jarka, +420 603 229 862. Obchod - Obchod Nákupčí 23 000 Kč Nákupčí Mistr výroby. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: nákup materiálu, práce vhodná pro ženy, prémie, příspěvky na oběd. Pracoviště: Mion kovo s.r.o., Za Mlýnem, č.p. 1578, 687 25 Hluk. Informace: Miroslav Ondra, +420 777 908 966. Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 16 760 Kč Odborní účetní finanční a investiční účetní. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16760 kč, mzda max. 25230 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: zástup po dobu mateřské a rodičovské dovolené, profesní životopis a kopii dokladu nejvyššího dosaženého vzdělání do 14.12.2018 poštou nebo e-mailem. Pracoviště: Sociální služby uherské hradiště, příspěvková organizace - sídlo, Štěpnická, č.p. 1139, 686 06 Uherské Hradiště 6. Informace: Lenka Čechalová, .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SK Sigma - FC Slovácko1:0
35

Trmal chytil další penaltu. Slovácko ale v Olomouci padlo

Vít Mika
3

Hrál proti Pastrňákovi. Teď Mika střílí v „pralese“

Svědík: Mužstvo jsem nepoznával. Udělali jsme všechno naopak

V předcházejících duelech si vyšlápli na soupeře z elitní šestky, když nejprve zaskočili Ostravu a pak doma skolili Spartu. Fotbalisté Slovácka ale euforii, která zavládla v Uherském Hradišti, neprotáhli. V záchranářském duelu v Olomouci na cenné triumfy herně ani výsledkově nenavázali a pod vedením nového trenéra Svědíka poprvé nebodovali.

Trmal chytil třetí penaltu v řadě. „Vždycky je to loterie,“ připomíná

Stává se z něj penaltový specialista. Postrach všech exekutorů pokutových kopů. Dvacetiletý brankář Matouš Trmal ve FORTUNA:LIZE zneškodnil třetí jedenáctku za sebou.

AKTUALIZOVÁNO

Kostka se stal svým pátým vítězstvím na Mikuláši rekordmanem

Zlínský pilot Tomáš Kostka se spolujezdcem Ladislavem Kučerou a vozem Škoda Fabia R5 se stali vítězi sobotní IX.Mikuláš Rally is Life ve Slušovicích.  

Bazooka byla v Teplicích hodná, na hřišti lídra prohrála 1:5

Rozjetého protivníka nezastavili, domů se ze severních Čech vracejí s prázdnou. Futsalisté Uherského Hradiště zaspali na palubovce vedoucích Teplic začátek a rychle prohrávali 0:2. I když hosté ze Slovácka dál bojovali, na dosud neporažené hráče Svarogu si nepřišli.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT