ATLETIKA

Milan Zvonek vybojoval v Čachtickém půlmaratonu bronzovou příčku

Valašské Klobouky – Na velmi dobrý výsledek na Slovensku dosáhl atlet Milan Zvonek. Reprezentant Valašských Klobouk vybojoval ve 29. ročníku Čachtického půlmaratonu bronzovou příčku, když v 21,1 kilometru dlouhém závodu zaběhl čas 1:19:36. Zvítězil Miroslav Ilavský z Dubnice nad Váhom. Ten bral první pozici za čas 1:13:29. Druhý skončil Michal Puškár (Bernohy. sk, 1:16:39).

Závod se konal na certifikované zvlněné trati s převýšením 270 metrů a běžel se z Čachtic do Višňového a Hrachovišťa.

,,Čachtického půlmaratonu jsem se premiérově zúčastnil v rámci tréninku na Ostravský maraton,“ vysvětloval Milan Zvonek.

Vytrvalec z Valašska začal svižně. ,,Po startu jsem se držel ve skupině za Ilavským, který si běžel svoje tempo. V průběhu závodu se skupina roztrhala a já jsem se pohyboval na příčkách mezi třetím až pátým místem,“ prozradil Zvonek.

Toho závod zastihl v pohodovém rozpoložení. ,,Těsně před cílem jsem ještě v sobě našel dost sil a v souboji o třetí místo jsem o tři sekundy přespurtoval Matěje Páleníka z týmu BK Pixida,“ potěšil výkon i umístění Milana Zvonka.

ATLETIKA

Ondřej Němec míří za prvenstvím ve Velké ceně vytrvalců Olomouckého kraje. V Bohuňovicích jasně porazil Josefa Smolichu

Prusinovice – Letošní Velká cena vytrvalců Olomouckého kraje zastihla Ondřeje Němce z AK Kroměříž v pohodovém rozpoložení. Bývalý přední český maratonec na konci srpna ovládl v kategorii šedesátníků další závod, když vyhrál 32. ročník Běžeckého mítinku Bohuňovice 2018. Na šestikilometrové trati se prezentoval časem 26:33. Stříbrný Josef Smolicha z Nového Malína zaběhl čas 28:52, třetí skončil Vlastimil Dedek (BK Olbramice, 30:30).

,,Ve Velké ceně vytrvalců Olomouckého kraje chci letos ovládnout společnost šedesátníků. Proto objíždím co nejvíc závodů. Těch je v roce 2018 v termínové listině celkem šestapadesát. Doposud se jich konalo devětatřicet a já jsem se zúčastnil třiadvaceti závodů. V nich jsem ve 20 vybojoval první příčku, dvakrát jsem skončil druhý a jednou třetí. Přesto si pořád musím hlídat mírný náskok na druhého v pořadí Ladislava Špacíra,“ má o motivaci postaráno Ondřej Němec, který však podniky na Hané bere jako trénink na říjnový Chřibský maraton.

,,V něm bych chtěl v šedesáti letech absolvovat šedesátý maraton v kariéře,“ plánuje atlet z Prusinovic v kroměřížských barvách.

Němec se také zviditelnil v následném 3. ročníku Podlesácké desítky. V Grymově bral první pozici za čas 42:35. Druhý Bedřich Vynikal byl v cíli pouze o deset sekund pomalejší. ,,Vynikal byl hodně nepříjemný soupeř. Jeho ataky jsem definitivně odrazil až kilometr před cílem,“ prozradil šedesátiletý vytrvalec z Hané.

,,Závod měl ovšem netradiční úvod. ,,Očipovaní“ jsme čekali na startu, ale chyběl někdo, kdo by ho odstartoval. Proto jsme si start odpočítali sami,“ podělil se ještě o zajímavost v Grymově Ondřej Němec.

ATLETIKA

Ve Zlíně se už po pětatřicáté poběží Strojařská desítka

Zlín – 35. ročník krosového běhu Strojařská desítka se koná v sobotu ve Zlíně. Start desetikilometrového závodu je v 10 hodin u restaurace U Hřiba na Kudlově. Trať vede po zvlněné lesní silnici střídavě pokryté asfaltem a šotolinou přes Maják směrem na Salaš a zpět. Cíl je opět na Kudlově. Muži si zazávodí ve čtyřech kategoriích, pro ženy jsou připravené kategorie dvě. V okolí Kudlova můžou samozřejmě poměřit síly také junioři. Nejlepší běžci budou finančně odměněni.

V loňské Strojařské desítce první příčky vybojovali Jan Kalenda (AK Zlín, 32:59) a Helena Kotopulu (Moraviaman Otrokovice, 38:32).

CYKLISTIKA

Závod horských kol do vrchu Valašský krpál startuje v pátek v 15.15 hodin ve Vsetíně

Vsetín – Patnáctý ročník Valašského krpálu se uskuteční v pátek 7. září. Závod do vrchu horských kol startuje v 15.15 hodin na Dolním náměstí ve Vsetíně. 12,7 kilometru dlouhá trať s celkovým převýšením 542 metrů, vede ze Vsetína přes Jasénku, Dušnou k horské chatě na Vsáckém Cábu, kde je také cíl. Vsetínští pořadatelé vypsali pět mužských a dvě ženské kategorie. Zvláštní kategorii je závod na ,,skládačkách“, nebo,,arabech“, tedy kolech co mají řetěz, ale nemají přehazovačku.

Prezentace v místě startu bude probíhat od 13.30 do 14.45 hodin. Na vsetínském Dolním náměstí bude také pro děti i dospělé připravený doprovodný program.

Loňský 14. ročník Valašského krpálu vyhráli Michael Zeťák z formace CZ Scott Team Kolín (29:30) a Martina Latináková (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 39:51).

CYKLISTIKA

Jiří Slavík a Ladislav Pelc vyhráli Memoriál Jana Veselého

Zlín – Cyklisté FORCE KCK Cykloteam Zlín si podmanili šestnáctý podnik Slezského poháru. V 15. ročníku večerního mezinárodního kritéria v Porubě, které bylo Memoriálem Jana Veselého, obsadili v kategorii třicátníků všechny medailové pozice. Vyhrál se ziskem 38 bodů Jiří Slavík, před Jiřím Hradilem (27 bodů). Bronzovou pozici vybojoval Michal Hradil (11 bodů).

,,Závod se konal na hlavní třídě v Porubě a byl rozložený do 18 okruhů. Jeden okruh měřil 2 500 metrů,“ informoval Jiří Slavík.

,,Naše týmová strategie byla jasná. V porubském kritériu jsme měli tři jezdce a díky tomu jsme ho mohli nejenom tvořit, ale i kontrolovat. Po úvodních třech kolech, ve kterých jsme byli velmi aktivní, se nám podařilo dostat ostatní soupeře pod tlak. Navíc jsme se společně s Jiřím Hradilem probojovali do čela. Proto jsme sbírali při každém průjezdu cílem důležité body. O zbývající body v každém třetím průjezdu spurtoval Michal Hradil a tím si zajistil bronzovou příčku,“ upozornil na klíčové momenty Slavík.

Ten se po devátém kole na první pozici osamostatnil. ,,Zbytek závodu jsem si užíval. Pořád jsem ale jel naplno a cílem jsem na vítězné pozici projel s 2,5 minutovým náskokem,“ potěšilo prvenství v prestižním podniku Slezského poháru Jiří Slavík.

Zlínští jezdci byli úspěšní i v dalších kategoriích. Mezi padesátníky skončil Josef Slezák čtvrtý a Ivo Odvárka šestý. Ve společnosti šedesátníků zvítězil Ladislav Pelc. V kategorii čtyřicátníků dojel Tomáš Galuška třináctý.

NOHEJBAL

První příčku v Memoriálu Cyrila Kytlicy vybojovalo béčko Bajdy Kroměříž

Kroměříž – Kolektiv béčka Bajdy Kroměříž v sestavě Ing. Jindřich Procházka, MUDr. František Švec, Ivan Lalošák vyhrál nohejbalový turnaj hráčů nad 50 let v Kroměříži, který byl 18. ročníkem Memoriálu Cyrila Kytlicy. Druhé místo obsadilo áčko kroměřížské Bajdy (Luboš Polášek, Alfréd Šíma, Jindřich Surynek), bronzovou příčku vybojoval tým Veteriny (František Stejskal, Vladimír Dufek, Jan Látal). Čtvrté místo bralo družstvo Vestu (Petr Vacl, Miroslav Herodes, Jiřina Sukupová, pátí skončili Ponocní (Stanislav Poledňák, Karel Štipčák, Jiří Novák).

,,O prvenství prvního celku kroměřížské Bajdy rozhodly maličkosti. Nejlepší tým v turnaji vyprodukoval nejmíň chyb. Jeho hru tvořil na nahrávce Jindřich Procházka. Na síti se o důležité body staral František Švec a velmi platným členem sestavy byl také pohyblivý bojovník Ivan Lalošák,“ chválil turnajové vítěze jeden z organizátorů Kytlicova memoriálu Stanislav Poledňák.

TENIS

O víkendu budou v Brumově tenisté bojovat v Turnajích mistrů ATP Valašska

Brumov – Amatérské tenisové ATP Valašska čeká o víkendu v Brumově vyvrcholení sezony. V neděli si na Valašsku zahraje po sedmi turnajích 12 nejlepších tenistů v hlavní kategorii Open Turnaj mistrů. Svůj Masters bude mít také 8 nejlepších hráčů v kategorii Cibula Cup.  Oba podniky na antukových kurtech v areálu brumovského Topas Clubu začínají v 9 hodin. Hraje se vyřazovacím systémem na dva vítězné sety. Finálové zápasy budou k vidění mezi 15. a 16. hodinou.

Nasazení hráčů v Turnaji mistrů v hlavní kategorii Open ATP Valašska 2018: 1. Martin Marušák, 2. Jan Kostka, 3. Martin Kačáni, 4. Ladislav Psota, 5. Jan Nahodil, 6. Dalibor Novák, 7. Tomáš Břečka, 8. Jan Šenkeřík, 9. Peter Barták, 10. Lukáš Rakušan, 11. Jiří Machara, 12. Miloš Juříček.

Nasazení hráči v Turnaji mistrů v kategorii Cibula Cup ATP Valašska 2018: 1. Pavel Nevrlka, 2. Karel Křen, 3. Miroslav Raška, 4. Martin Liška, 5. Tomáš Vašek, 6. Jiří Vala, 7. Luboš Surovec, 8. Lukáš Koseček.

TRIATLON

V Kelečském terénním triatlonu triumfovali Jakub Boček a Olga Čechmánková.

Kelč – Jakub Boček z týmu Novatop Lapieerre zvítězil ve 3. ročníku mezinárodního Kelečského terénního triatlonu. Boček ovládl závod na valašskomeziříčsku složený z 800 metrů plavání, 23 kilometrů jízdy na horském kole a 5,7 kilometru běhu, výsledným časem 1:32:30.  Druhou příčku obsadil s mankem jednadvaceti sekund Filip Maleňák (Alfa-Helicopter Triatlon Team, třetí místo získal Václav Klakurka (AD Team, 1:34:50).

Z regionálních triatlonistů se na Valašsku nejvíc zviditelnil René Slánský z Běhatlonu Valašské Klobouky). Ten bral za čas 1:37:39 pátou pozici. Domácí Michal Flanderka (Kunovice-Loučka) skončil v čase 1:40:01 desátý.

Závod žen vyhrála reprezentantka klubu AD Team Olga Čechmánková (1:56:35), před Petrou Krutílkovou (Forman Kids, 1:56:52). Třetí do cíle doběhla Pavla Kulichová (Zapro team, 1:59:05). Tlumačovská Věra Vystrčilová (Fyziomovement) vybojovala za čas 2:03:16 čtvrtou příčku, Olgu Pekařovou z Lukova potěšil zisk pátého místa (2:04:09).

,,Letošní ročník Kelečského triatlonu doprovázelo nejisté počasí. Hlavního závodu se zúčastnilo 45 mužů, 9 žen a 6 štafet. Tedy o něco méně, než v minulém roce. Na zajímavém průběhu to ovšem nemělo vliv. Nepříjemné chvilky však zažil vítězný Jakub Boček, který na konci běhu na trati trochu zabloudil,“ hodnotil třetí ročník triatlonu v Kelči ředitel závodu Libor Macek.

Toho potěšil zájem dětí. ,,Také jim se triatlon líbil. Proto podobný závod pro mládež připravíme také příští rok,“ slibuje Macek.